15.08.2021 – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

I rzekł Dawid naczelnikom lewitów, aby ustanowili swoich braci śpiewakami przy instrumentach muzycznych: cytrach, harfach, cymbałach, aby rozbrzmiewał głos donośny i radosny. Przyniesiono więc Arkę Bożą i ustawiono ją w środku namiotu, jaki rozpiął dla niej Dawid, po czym złożono całopalenia i ofiary pojednania. Gdy zaś Dawid skończył składanie całopaleń i ofiar pojednania, pobłogosławił lud w imieniu Pana.

1 Krn 15, 3-4. 15-16; 16, 1-2
  1. Przed kościołem można nabywać bukiety zielne ku czci Wniebowziętej Pani. Ofiary przy tej okazji składane, są przeznaczone na Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Serdecznie dziękuję Paniom, które przygotowały tradycyjne bukiety oraz wszystkim, którzy przynieśli kwiaty i zioła.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać pod ołtarzem Matki Najświętszej.

3. Przypominam, że w sierpniu Msze św. w naszym kościele według zwykłego porządku. Nie ma żadnych wakacyjnych zmian.