22.08.2021 – XXI Niedziela Zwykła

Dalecy jesteśmy od tego, abyśmy mieli opuścić Pana, a służyć cudzym bogom. Czyż to nie Pan, Bóg nasz, wyprowadził nas i przodków naszych z ziemi egipskiej, z domu niewoli? Czyż nie On przed oczyma naszymi uczynił wielkie znaki i ochraniał nas przez całą drogę, którą szliśmy, i wśród wszystkich ludów, pomiędzy którymi przechodziliśmy? My również chcemy służyć Panu, bo On jest naszym Bogiem

Joz 24, 1-2a. 15-17. 18b
 1. Z okazji zbliżającego się naszego Odpustu okazja do spowiedzi św. przed Odpustem jutro, w poniedziałek od godz. 17.00. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania, by każdy mógł dostąpić łaski Odpustu Zupełnego. Naszych chorych i starszych Parafian pragnę odwiedzić z sakramentami świętymi w domach we wtorek, 24 sierpnia od godz. 10.00. Zainteresowane osoby proszę zgłaszać w zakrystii.

 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00 w Kaplicy na cmentarzu, a po niej Msza św. na cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych naszych parafian o godz. 18.30, która rozpocznie świętowanie naszego Odpustu Parafialnego.

 3. W czwartek, 26 sierpnia Uroczystość Patronki naszej Parafii Matki Bożej Częstochowskiej, czyli dzień Odpustu Parafialnego. Wszystkim już dzisiaj Drogim Parafianom i Gościom życzę wszelkich odpustowych łask. Niech Jasnogórska Pani obdarzy wszystkich potrzebnymi łaskami, umocni w wierze i napełni serca szczęściem i radością.

  Program naszego Odpustu jest następujący:

  • Msza św. Dla chorych połączona z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 10.00.

  • Msza św. połączona z błogosławieństwem najmłodszych dzieci o godz. 15.30, a po niej „wesołe spotkanie”

  • Uroczysta Suma Odpustowa z Procesją o godz. 18.00, a po niej spotkanie przy odpustowym pączku i kawie.

  Zapraszam do udziału uroczystościach wszystkich Parafian i Gości. Do udziału w Liturgii zapraszam, druhów Strażaków, Harcerzy, ministrantów i dziewczynki do sypania kwiatków. Niech liczny udział w Odpuście umocni jeszcze bardziej ducha naszej wspólnoty. Z racji Odpustu proszę o udekorowanie okien flagami kościelnymi.