05.09.2021 – XXIII Niedziela Zwykła

Odwagi! Nie bójcie się! Oto wasz Bóg, oto pomsta; przychodzi Boża odpłata; On sam przychodzi, by was zbawić.

Iz 35, 4-7a
  1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar dla Afganistanu.

  2. Z okazji minionej, 82 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej zapraszam do wspólnej modlitwy przy zbiorowych mogiłach w lesie w Nowinkach dzisiaj o godz.16.00, by tam polecać Panu Bogu wszystkich poległych i pomordowanych w czasie ostatniej wojny oraz błagać o tak potrzebny dar pokoju na świecie. Zabierzmy ze sobą kwiaty i znicze, by uczcić wszystkich tam pomordowanych. Niech liczny udział w modlitwie na tym miejscu kaźni będzie świadectwem naszej żywej i serdecznej pamięci. Zapraszam szczególnie gorąco młodych rodziców z dziećmi, wszak „Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą przyszłość”.

  3. W środę, 8 września święto Narodzenia NMP, zwane w naszej polskiej tradycji świętem Matki Boskiej Siewnej. Rolników i działkowców, którzy chcą poświęcić ziarno siewne, proszę, by je przynieśli ze sobą. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  4. Po wakacyjnej przerwie zapraszam uzdolnionych muzycznie do wspólnego śpiewu. Próby schol w środę: dziecięcej o godz. 17.00, a „dużej scholi” o 19.00.

  5. W tym tygodniu II czwartek miesiąca. Zapraszam do wspólnej modlitwy wspólnotę Żywego Różańca. O godz. 18.00 modlitwa różańcowa, a po niej Msza św. w intencji członków wspólnoty.

  6. Chłopców, którzy chcą służyć Panu Bogu przy ołtarzu jako ministranci, zapraszam na pierwszą zbiórkę w piątek o godz. 17.00.

  7. Z racji II piątku miesiąca, który w naszej wspólnocie jest dniem modlitwy za zmarłych, o godz. 18.00 różaniec za zmarłych, a następnie Msza św. za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach.

  8. Parafia w Iłówcu zaprasza na Odpust ku czci Matki Bożej Iłówieckiej w przyszłą niedzielę, 12 września o godz. 11.00.

  9. Rodziców dzieci klas trzecich, które przystąpią w maju do I Komunii Św. zapraszam na spotkanie w poniedziałek, 13 września o godz. 19.30. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu różańców dla dzieci.

  10. Młodzież klas ósmych zapraszam na spotkanie przed Bierzmowaniem w niedzielę, 19 września o godz. 17.30.