12.09.2021 – XXIV Niedziela Zwykła

Blisko jest Ten, który mnie uniewinni. Kto się odważy toczyć spór ze mną? Wystąpmy razem! Kto jest moim oskarżycielem? Niech się zbliży do mnie! Oto Pan Bóg mnie wspomaga. Któż mnie potępi?

Iz 50, 5-9a
  1. Wraz z całą Ojczyzną i Kościołem w Polsce przeżywamy dzisiaj radość Beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Niech nowi nasi Błogosławieni orędują za nami, Kościołem i Ojczyzną.

  2. Serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary złożone w minioną niedzielę dla Afganistanu.

  3. Parafia w Iłówcu zaprasza na Odpust ku czci Matki Bożej Iłówieckiej dzisiaj o godz. 11.00.

  4. Rodziców dzieci klas trzecich, które przystąpią w maju do I Komunii Św. zapraszam na spotkanie jutro, w poniedziałek, 13 września o godz. 19.30. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu różańców dla dzieci.

  5. We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w środę Święto Tej, która pod Krzyżem stała – Matki Bolesnej.

  6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  7. Po wakacyjnej przerwie zapraszam uzdolnionych muzycznie do wspólnego śpiewu. Próby schol w środę: dziecięcej o godz. 17.00, a „dużej scholi” o 19.00.

  8. W najbliższą sobotę, 18 września po raz piąty odbędzie się Pielgrzymka mężczyzn z całej polski na Jasną Górę pod hasłem „Oblężenie Jasnej Góry. Mężczyźni u tronu Królowej”. Zachęcam do udziału.

  9. Młodzież klas ósmych zapraszam na spotkanie przed Bierzmowaniem w przyszłą niedzielę, 19 września o godz. 17.30.

  10. Dzieci klas czwartych zapraszam na Mszę św. z poświęceniem Obrazków Pierwszokomunijnych w niedzielę, 26 września o godz. 12.00.