19.09.2021 – XXV Niedziela Zwykła

Zróbmy zasadzkę na sprawiedliwego, bo nam niewygodny: sprzeciwia się naszemu działaniu, zarzuca nam przekraczanie Prawa, wypomina nam przekraczanie naszych zasad karności. Zobaczmy, czy prawdziwe są jego słowa, wybadajmy, co będzie przy jego zgonie. Bo jeśli sprawiedliwy jest synem Bożym, Bóg ujmie się za nim i wyrwie go z rąk przeciwników.

Mdr 2, 12. 17-20
  1. Młodzież klas ósmych zapraszam na spotkanie przed Bierzmowaniem dzisiaj o godz. 17.30.

  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  3. Zapraszam wszystkich uzdolnionych muzycznie do wspólnego śpiewu. Próby schol w środy: dziecięcej o godz. 17.00, a „dużej scholi” o 19.00.

  4. Dzieci klas czwartych zapraszam na Mszę św. z poświęceniem Obrazków Pierwszokomunijnych w niedzielę, 26 września o godz. 12.00.

  5. W miniony poniedziałek, w wypadku samochodowym odszedł do Pana w wieku lat dziewiętnastu Ś.P. Jędrzej Skirzewski z Krosinka. Msza św. Pogrzebowa w środę o godz. 11.00, a następnie pogrzeb na naszym cmentarzu. Z pogrążoną w bólu rodziną dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Jędrzeja polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”