26.09.2021 – XXVI Niedziela Zwykła

Pan zstąpił w obłoku i mówił z Mojżeszem. Wziął z ducha, który był w nim, i przekazał go owym siedemdziesięciu starszym. A gdy spoczął na nich duch, wpadli w uniesienie prorockie.

Lb 11, 25-29
  1. W środę święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Wśród Solenizantów świętujących swoje imieniny jest Pan Michał, nasz Organista, któremu dziękujemy za trud wkładany w upiększanie Liturgii i życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Św. Michała.

  2. Cała nasza Wspólnota Parafialna cieszy się z przeżywania wyjątkowego Jubileuszu pełnienia przez 50 lat funkcji Sołtysa wsi Drużyna i Nowinki przez Pana Erazma Walkowiaka. Jubilatowi dziękujemy za wszelkie zaangażowanie i troskę o wspólne dobro mieszkańców i naszej Parafii i jednocześnie życzmy wielu sił i dobrych natchnień w dalszej służbie społecznej.

  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby na Nowennę można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  4. W piątek rozpoczyna się październik – miesiąc Różańca. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszam młodzież i dorosłych codziennie pół godziny przed Mszą św. W środy Różaniec w łączności z Nowenną. Specjalne nabożeństwa różańcowe dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 17.30.

  5. W tym tygodniu I Piątek i I Sobota miesiąca. Dzieci i młodzież oraz wszystkich czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszam do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00 do 18.00.

  6. W sobotę, 2 października wspomnienie liturgiczne Św. Aniołów Stróżów. Niech tego dnia każdy uczci swego Anioła Stróża.

  7. Dzieci klas trzecich wraz z rodzicami zapraszam na Mszę św. z poświęceniem różańców w przyszłą niedzielę o godz. 12.00, a rodziców na spotkanie w poniedziałek, 11 października o godz. 19.30.

  8. Odeszli do Pana z naszej wspólnoty: 17 września Ś.P. Małgorzata Pietraszkiewicz z ul. Odległej na Małej Drużynie; Pogrzeb odbył się wczoraj na naszym cmentarzu. W piątek zmarł Ś.P. Leszek Skrzypczak z Borkowic. Msza św. Pogrzebowa we wtorek o godz. 10.00, a następnie Pogrzeb na naszym cmentarzu. W sobotę zmarł Ś.P. Erazm Potocki z Drużyny. Msza św. Pogrzebowa w środę o godz. 11.00, a następnie Pogrzeb na naszym cmentarzu. Z rodzinami zmarłych dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Małgorzatę, Ś.P. Leszka i Ś.P. Erazma polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.