03.10.2021 – XXVII Niedziela Zwykła

Ta dopiero jest kością z moich kości i ciałem z mego ciała! Ta będzie się zwała niewiastą, bo ta z mężczyzny została wzięta.

Rdz 2, 18-24
  1. Serdecznie dziękuję Panom: Piotrowi Osieckiemu, Pawłowi Dudziakowi i Markowi Wróblowi za renowację Krzyża w Drużynie.

  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby na Nowennę można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  3. W czwartek, 7 października Święto Matki Bożej Różańcowej. Wszystkim członkom wspólnoty Żywego Różańca serdecznie dziękuję za nieustanne trwanie na modlitwie różańcowej, która wyprasza łaski nam wszystkim. Zachęcam nowe osoby, które chciałyby włączyć się do wspólnoty. Przynależność do Żywego Różańca wiążę się z obowiązkiem odmawiania każdego dnia zaledwie „dziesiątki” Różańca. Zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie pół godziny przed Mszą św. W środy Różaniec w łączności z Nowenną. Specjalne nabożeństwa różańcowe dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 17.30.

  4. Zbiórka kandydatów na ministrantów w piątek o 17.30. Różaniec i Msza św. za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach w piątek.

  5. W związku z trwającym Rokiem Świętego Józefa zapraszam do udziału w dekanalnej pielgrzymce do Kościoła św. Józefa w Puszczykowie w najbliższą sobotę, 9 października o godz. 10.00.

  6. W niedzielę za tydzień, 10 października obchodzić będziemy w całej naszej Ojczyźnie Dzień Papieski. Od wielu lat cała Polska buduje żywy pomnik Św. Jana Pawła II poprzez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą kształcenie uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin, których nie stać na finansowanie nauki swych dzieci. Obecnie Fundacja wspiera 2000 młodych ludzi. Dlatego w przyszłą niedzielę przed kościołem zbierać będziemy ofiary na ten cel. U dzieci ze Szkolnego Koła Caritas będzie można zaopatrzyć się w tradycyjne kremówki papieskie.

  7. Rodziców dzieci klas trzecich zapraszam na spotkanie w poniedziałek, 11 października o godz. 19.30.

  8. Młodzież klas ósmych zapraszam na spotkanie przed Bierzmowaniem w niedzielę, 17 października o godz. 17.00.

  9. W miniony czwartek odeszła do Pana Ś.P. Czesława Michnowicz z ul. Tylnej w Krośnie. Pogrzeb odbył się wczoraj na cmentarzu w Mosinie. Z rodziną zmarłej dzielimy się wiarą i nadzieją życia wiecznego, a Ś.P. Czesławę polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.