10.10.2021 – XXVIII Niedziela Zwykła

Modliłem się i dano mi zrozumienie, przyzywałem, i przyszedł mi z pomocą duch Mądrości. Oceniłem ją wyżej nad berła i trony i w zestawieniu z nią za nic uznałem bogactwa. Nie zrównałem z nią drogich kamieni, bo wszystko złoto wobec niej jest garścią piasku, a srebro przy niej będzie poczytane za błoto. Umiłowałem ją nad zdrowie i piękność i wolałem mieć ją aniżeli światło, bo blask jej nie ustaje. A przybyły mi wraz z nią wszystkie dobra i niezliczone bogactwa w jej ręku.

Mdr 7, 7-11
  1. Obchodzimy dzisiaj w całej naszej Ojczyźnie Dzień Papieski. Od dwudziestu lat cała Polska buduje żywy pomnik Św. Jana Pawła II poprzez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą kształcenie uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin, których nie stać na finansowanie nauki swych dzieci. Dlatego i w naszej Parafii przed kościołem zbieramy dzisiaj ofiary na ten cel.

  2. Rodziców dzieci klas trzecich zapraszam na spotkanie jutro, w poniedziałek o godz. 19.30.

  3. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej każdego dnia pół godziny przed Mszą św. Specjalne nabożeństwa różańcowe dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 17.30.

  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby na Nowennę można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  5. W czwartek – Dzień Nauczyciela. Wszystkim Nauczycielom, Pedagogom i Wychowawcom dziękujemy za trud wychowywania młodego pokolenia. Niech Waszej trudnej i tak odpowiedzialnej pracy towarzyszy Boża łaska i światło Ducha Świętego.

  6. W sobotę, 16 października przypada 43. rocznica wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Dziękujmy w modlitwie, że dane nam było być świadkami życia i pontyfikatu Św. Jana Pawła II.

  7. Młodzież klas ósmych zapraszam na spotkanie przed Bierzmowaniem w niedzielę za tydzień, 17 października o godz. 17.00.

  8. W przyszłą niedzielę pragniemy modlić się w naszej Parafii o powołania kapłańskie. Dlatego za tydzień gościć będziemy w naszej Wspólnocie kleryka naszego Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, który podzieli się świadectwem powołaniowym, a po Mszach św. przed kościołem prosić będzie o wsparcie dla Seminarium, które utrzymuje się tylko i wyłącznie z ofiar wiernych.

  9. W najbliższych dniach udamy się na cmentarze porządkować groby naszych bliskich. Pamiętajmy jednak, że kwiaty zwiędną, a znicze się wypalą. Wszystko to, co zewnętrzne: i kwiaty i znicze jest potrzebne, ale bardziej dla nas żyjących, by przypominały nam o miłości do zmarłych oraz by przypominały o naszym przemijaniu. Zmarli jednak czekają w Czyśćcu na to, co naprawdę wartościowe: na naszą spowiedź św., na Mszę św. i Komunię św. w ich intencji. Dopiero wówczas: i kwiaty i znicze będą miały sens, bo staną się wyrazem naszej prawdziwej miłości. Dlatego już dziś zapraszam do wspólnej modlitwy za zmarłych. U ministrantów przed kościołem można otrzymać formularze na Wymienianki, które z czytelnie wypisanymi imionami i nazwiskami naszych drogich Zmarłych można będzie od najbliższej środy do Uroczystości Wszystkich Świętych składać do skarbony ustawionej przed ołtarzem. Natomiast Wymienianki Roczne będzie można składać od przyszłej niedzieli tylko w zakrystii do końca roku. Przez cały rok, w ramach Wymienianek Rocznych modlić się będziemy w każdy drugi piątek miesiąca, ofiarując w ich intencji różaniec i 12 Mszy św.