17.10.2021 – XXIX Niedziela Zwykła

Spodobało się Panu zmiażdżyć swojego Sługę cierpieniem. Jeśli On wyda swe życie na ofiarę za grzechy, ujrzy potomstwo, dni swe przedłuży, a wola Pańska spełni się przez Niego. Po udrękach swej duszy ujrzy światło i nim się nasyci. Sprawiedliwy mój Sługa usprawiedliwi wielu, ich nieprawości On sam dźwigać będzie.

Iz 53, 10-11
  1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w minioną niedzielę na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzisiaj przed kościołem prosimy o wsparcie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych. Niech wszystkim ofiarodawcom wspierających młodych ludzi w nauce Pan Bóg wynagrodzi i błogosławi. Bóg zapłać!

2. Młodzież klas ósmych zapraszam na spotkanie przed Bierzmowaniem dzisiaj o godz. 17.00.

3. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej każdego dnia pół godziny przed Mszą św. Specjalne nabożeństwa różańcowe dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 17.30.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby na Nowennę można składać pod ołtarzem Matki Najświętszej.

5. W najbliższych dniach udamy się na cmentarze, porządkować groby naszych bliskich. Pamiętajmy jednak, że kwiaty zwiędną, a znicze się wypalą. Wszystko to, co zewnętrzne: i kwiaty i znicze jest potrzebne, ale bardziej dla nas żyjących, by przypominały nam o miłości do zmarłych oraz by przypominały o naszym przemijaniu. Zmarli jednak czekają w Czyśćcu na to co naprawdę wartościowe: na naszą spowiedź św., na Mszę św. i Komunię św. w ich intencji. Dopiero wówczas: i kwiaty i znicze będą miały sens, bo staną się wyrazem naszej prawdziwej miłości. Dlatego już dziś zapraszam do wspólnej modlitwy za zmarłych. U ministrantów przed kościołem można otrzymać formularze na Zaduszki, które z czytelnie wypisanymi imionami i nazwiskami naszych drogich Zmarłych można składać do skarbony ustawionej przed ołtarzem do Wszystkich Świętych. Natomiast Wymienianki Roczne można składać w zakrystii do końca roku. Przez cały rok, w ramach Wymienianek Rocznych modlić się będziemy w każdy drugi piątek miesiąca, ofiarując w ich intencji różaniec i 12 Mszy św.

6. W minioną środę odszedł do wieczności z naszej wspólnoty Ś.P. Rafał Konieczny. Msza św. Pogrzebowa w kościele św. Barbary w Luboniu – Żabikowie w czwartek, 21 października o godz. 11.00, a następnie Pogrzeb na miejscowym cmentarzu. Z bliskimi Ś.P. Rafała dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Rafała polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.