07.11.2021 – XXXII Niedziela Zwykła

Dzban mąki nie wyczerpie się i baryłka oliwy nie opróżni się aż do dnia, w którym Pan spuści deszcz na ziemię.

1 Krl 17, 10-16
  1. „Wymienianki” za naszych drogich zmarłych dzisiaj i jutro pół godziny przed Mszą św. Zachęcam także do zyskiwania Odpustu Zupełnego dla zmarłych. W tym roku do końca listopada można osiem razy taki Odpust wyprosić w dowolne dni, jeśli tego nie uczyniliśmy między 1 a 8 listopada.

2. Naszą pamięcią i modlitwą zaduszną pragniemy objąć także tych, których prochy spoczywają na dawnych, dzisiaj już nieistniejących cmentarzach ewangelickich na terenie naszej Parafii. By ty miejscom przywrócić należny szacunek i pamięć o nich zachęcam do modlitwy na terenie byłego cmentarza ewangelickiego w Krośnie, przy ul. Piaskowej, w piątek, 12 listopada o godz. 19.30, w Borkowicach w kolejny piątek, 19 listopada i w Krosinku przy ul. Stęszewskiej w piątek, 26 listopada. Zabierzmy ze sobą znicze.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

4. W czwartek, 11 listopada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszam do wspólnej modlitwy za Ojczyznę na Mszy św. o godz. 10.30. Do udziału w niej szczególnie zapraszam Druhów Strażaków oraz Harcerzy. Przed Mszą św. dzieci rozdawać będą przed kościołem biało – czerwone kokardy. Niech staną się one znakiem naszego patriotyzmu oraz dumy z naszej narodowej historii, tradycji i kultury. Wszystkich proszę serdecznie o wywieszenie flag narodowych.

5. W piątek o godz. 18.00 Różaniec za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach, a następnie Msza św. w ich intencji. Wymienianki Roczne na przyszły rok można składać w zakrystii do końca tego roku.

6. W minionym tygodniu, 1 listopada Pan Bóg wezwał do wieczności Ś.P. Czesława Górnego z ul. Bocznej w Krośnie. Msza św. Pogrzebowa w środę, 10 listopada o godz. 11.00, a następnie Pogrzeb na Junikowie o godz. 13.50. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Czesława polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”