14.11.2021 – XXXIII Niedziela Zwykła

W owym czasie wystąpi Michał, wielki książę, który jest opiekunem dzieci twojego narodu. Wtedy nastąpi okres ucisku, jakiego nie było, odkąd narody powstały, aż do chwili obecnej. W tym czasie naród twój dostąpi zbawienia: ci wszyscy, którzy zapisani są w księdze. Wielu zaś, co śpi w prochu ziemi, zbudzi się: jedni do wiecznego życia, drudzy ku hańbie, ku wiecznej odrazie. Mądrzy będą świecić jak blask sklepienia, a ci, którzy nauczyli wielu sprawiedliwości, jak gwiazdy na wieki i na zawsze.

Dn 12, 1-3
  1. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które podjęły się nieustannej modlitwy różańcowej w intencji Ojczyzny i jednocześnie proszę wszystkich o modlitwę w tym szczególnym czasie dla Polski. Osoby, które chciałyby włączyć się w nieustanną modlitwę różańcową w intencji pokoju i Ojczyzny, proszę o wpisanie swego imienia na liście, która jest wyłożona za ławkami. Dziękuję także za liczny udział we Mszy św. za Ojczyznę, szczególnie naszym Harcerkom i Harcerzom, a Państwu Prządka za przepyszne rogale marcińskie, którymi poczęstowali nas po Mszy św. 11 Listopada.

2. Młodzież klas ósmych zapraszam na spotkanie przed Bierzmowaniem, dzisiaj o godz. 17.00.

3. Rodziców dzieci klas trzecich zapraszam na spotkanie jutro, w poniedziałek o godz. 19.30.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby na Nowennę można składać do skarbonki pod ołtarzem Matki Najświętszej.

5. Wymienianki Roczne za naszych drogich zmarłych można składać do końca roku w Zakrystii. Można także zamawiać intencje mszalne na przyszły rok. Nasi zmarli czekają na naszą pomoc i modlitwę, a najcenniejszym dla nich darem pozostaje zawsze Msza św., szczególnie z okazji pogrzebu, rocznicy śmierci, imienin czy urodzin. Eucharystia jest także dziękczynieniem i winna być sprawowana za żywych w szczególnie ważnych chwilach życia, jak urodziny, zwłaszcza osiemnaste oraz rocznice ślubu. Wreszcie Najświętsza Ofiara jest najskuteczniejszą pomocą w szczególnie trudnych chwilach życia: zwłaszcza w chorobie, przed operacją bądź w czasie wszelkich rodzinnych niepokojów. Pamiętajmy, że Pan Bóg chce spieszyć nam z pomocą, dlatego korzystajmy z miłości Bożej, którą daje się nam w Eucharystii.

6. Naszą pamięcią i modlitwą pragniemy ogarnąć także tych, których prochy spoczywają na dawnych, dzisiaj już nieistniejących cmentarzach ewangelickich na terenie naszej Parafii. Aby przywrócić tym miejscom należny szacunek i pamięć o nich, w najbliższy piątek spotkajmy się na dawnym cmentarzu w Borkowicach o godz. 19.30, a były cmentarz ewangelicki w Krosinku nawiedzimy w piątek, 26 listopada. Zabierzmy ze sobą znicze.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata i jednocześnie ostatnia niedziela roku liturgicznego. Z racji tak wielkiej Uroczystości zapraszam wszystkich do udziału w Nieszporach w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.