21.11.2021 – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Patrzyłem w nocnych widzeniach: a oto na obłokach nieba przybywa jakby Syn Człowieczy. Podchodzi do Przedwiecznego i wprowadzają Go przed Niego. Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie.

Dn 7, 13-14
  1. Dziś ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Jednocześnie dzisiejsza Niedziela Chrystusa Króla jest także świętem patronalnym osób zaangażowanych w ruchy i stowarzyszenia katolickie w parafiach. Serdecznie więc dzisiaj dziękuję wszystkim tym, którzy wspierają mnie w organizowaniu i animowaniu życia duszpasterskiego w naszej Parafii, za zainteresowanie sprawami Parafii, za wszelkie sugestie oraz za nieustanną życzliwość i pomoc. Przy tej okazji składam serdeczne podziękowanie za ofiary składane na potrzeby Parafii, także poprzez wpłaty na konto bankowe. Gorąco zapraszam do udziału w uroczystych Nieszporach ku czci Chrystusa Króla dzisiaj o godz. 16.00.

  2. Zgodnie z apelem Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego i Caritas, dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na rzecz pomocy migrantom.

  3. Jutro, 22 listopada, liturgiczne wspomnienie Św. Cecylii Patronki muzyki kościelnej. Wszystkim naszym muzykom: Organiście, Panu Michałowi, Paniom: Elżbiecie, Honoracie, Justynie, oraz Olkowi i Michałowi, Piotrowi, rozśpiewanym dzieciom ze scholi dziecięcej, i śpiewakom dużej scholi z Panią Profesor Jolantą Kajdasz na czele dziękujemy za poświęcony Panu Bogu i nam wszystkim trud oraz życzymy, aby za trud upiększania Liturgii, Pan Bóg im wynagrodził i pomnażał ich talenty i zdolności.

  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony ustawionej pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  5. Naszą pamięcią i modlitwą w listopadzie ogarniamy także tych, których prochy spoczywają na dawnych, dzisiaj już nieistniejących cmentarzach ewangelickich na terenie naszej Parafii i pragniemy przywrócić tym miejscom należny szacunek i pamięć o nich. W najbliższy piątek, 26 listopada spotkajmy się na dawnym cmentarzu ewangelickim w Krosinku, na ul. Stęszewskiej. Zabierzmy ze sobą znicze.

  6. Wymienianki Roczne za zmarłych można składać w zakrystii do końca roku. Przez cały rok, w ramach Wymienianek Rocznych modlić się będziemy za zmarłych, w każdy drugi piątek miesiąca ofiarując w ich intencji różaniec i 12 Mszy św.

  7. Za tydzień Pierwsza Niedziela Adwentu. Przez wszystkie adwentowe niedziele będzie można nabywać w salce parafialnej Opłatki i Świece Wigilijne Caritasu. Poświęcenie Opłatków na Mszach świętych w przyszłą niedzielę. Jednocześnie uczulam na fakt, że opłatki oferowane w sklepach i marketach są niepoświęcone. Nikt także z naszej Parafii nie będzie rozprowadzał opłatków po domach. Czynią to jedynie oszuści, od których nie powinniśmy przyjmować tego uświęconego tradycją i błogosławieństwem znaku.

  8. W trosce o najuboższych, by Święta Bożego Narodzenia mogli przeżyć radośniej, od następnej niedzieli wystawiony będzie kosz, do którego będzie można składać przez dwa tygodnie, do niedzieli 12 grudnia produkty spożywcze na Święta. Podzielmy się sercem już teraz, a wówczas pusty talerz przy wigilijnym stole nie będzie tylko zwyczajową dekoracją.

  9. Dzieci klas trzecich zapraszam na Mszę św. z poświęceniem medalików, w niedzielę, 5 grudnia o godz. 12.00.