28.11.2021 – I Niedziela Adwentu

Oto nadchodzą dni, kiedy wypełnię pomyślną zapowiedź, jaką obwieściłem domowi izraelskiemu i domowi judzkiemu. W owych dniach i w owym czasie wzbudzę Dawidowi potomstwo sprawiedliwe; będzie wymierzać prawo i sprawiedliwość na ziemi. W owych dniach Juda dostąpi zbawienia, a Jerozolima będzie trwać bezpiecznie. To zaś jest imię, którym ją będą nazywać: Pan naszą sprawiedliwością

Jr 33, 14-16
  1. Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego przygotowania na Przyjście Pana oraz na Święta Bożego Narodzenia. Rozpoczynamy także nowy rok liturgiczny. Roraty, czyli adwentowe Msze święte ku Matce Bożej odprawiać będziemy dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 17.30. Dzieci zachęcam do udziału w Roratach z lampionami. Przez wszystkie niedziele Adwentu można w salce nabywać Opłatki i Wigilijne Świece Caritasu. Małe świece w cenie 8 zł, duże 18 zł.

2. Przed figurą Św. Antoniego został wyłożony kosz, do którego można składać do niedzieli 12 grudnia swoje dary serca: żywność, słodycze, produkty spożywcze, jako pomoc dla uboższych na Święta. W miarę możliwości włączmy się w to dzieło miłosierdzia, a wówczas tradycyjne dodatkowe miejsce przy wigilijnym stole nie będzie tylko pustym zwyczajowym gestem.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu I Czwartek i I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od 17.00 – 18.00. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę naszymi modlitwami wspierać będziemy naszych Rodaków żyjących na Wschodzie, szczególnie w Kazachstanie i na terenach b. Związku Radzieckiego, a przed kościołem zbierać będziemy ofiary dla Kościoła na Wschodzie. To z tych ofiar budowane są kościoły i utrzymują się zgromadzenia zakonne działające na Wschodzie. Był czas, kiedy sami w Polsce takiej pomocy płynącej od Kościoła z Zachodu doświadczaliśmy. Dziś spłacamy dług wdzięczności wobec potrzebujących katolików na Wschodzie. Za każdy złożony grosz za tydzień, już dziś składam serdeczne „Bóg zapłać!”.

6. W zakrystii są do nabycia Książeczki do Nabożeństwa dla dzieci komunijnych. Dzieci klas trzecich zapraszam na Mszę św. z poświęceniem medalików w przyszłą niedzielę, 5 grudnia o godz. 12.00.

7. Parafia św. Andrzeja w Iłówcu zaprasza na Odpust w najbliższy wtorek, 30 listopada. Msza św. Odpustowa we wtorek o godz. 18.00.

8. W miniony wtorek odeszła do Pana Ś.P. Zofia Zagozda z Borkowic. Pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu. Z rodziną zmarłej dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Zofię polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”