19.12.2021 – IV Niedziela Adwentu

A ty, Betlejem Efrata, najmniejsze jesteś wśród plemion judzkich! z ciebie wyjdzie dla mnie Ten, który będzie władał w Izraelu, a pochodzenie Jego od początku, od dni wieczności. Przeto Pan porzuci ich aż do czasu, kiedy porodzi mająca porodzić. Wtedy reszta braci Jego powróci do synów Izraela.

Mi 5, 1-4a
  1. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelkie dary serca ofiarowane na Święta dla potrzebujących. Część darów przekazaliśmy do jadłodajni dla bezdomnych i ubogich prowadzonej przez Siostry Rodziny Maryi w Poznaniu, na ul. Niegolewskich, za co Siostry serdecznie dziękują. Dziękuję także Paniom, które przygotowały paczki.

2. W salce są jeszcze do nabycia Opłatki i Wigilijne Świece Caritas.

3. Ostatnie Roraty z udziałem dzieci, jutro, w poniedziałek o godz. 17.30.

4. Druhów Strażaków oraz Panów, którzy zechcieliby pomóc w ustawianiu choinek w kościele, zapraszam do kościoła we wtorek o godz. 12.00. Proszę zabrać ze sobą odpowiednie narzędzia, a za pomocną dłoń już teraz dziękuję.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

6. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową polską tradycją zachowajmy w Wigilię wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W miarę możliwości zadbajmy także, by w ten szczególny wieczór nikt nie pozostał sam.

7. W naszym kościele odprawione będą dwie Pasterki: Pierwsza o godz. 22.00, zwłaszcza dla młodych rodziców z małymi dziećmi i bardzo proszę o tej godzinie świątynię udostępnić właśnie im. Druga Pasterka tradycyjnie o północy i do udziału w niej zapraszam wszystkich pozostałych Parafian i Gości. Niech dla wszystkich udział w Pasterce stanie się przeżyciem szczególnej bliskości Boga, a zarazem kultywowaniem tej pięknej polskiej tradycji. W pierwsze i drugie Święto Bożego Narodzenia nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 19.00, a zamiast niej w I i II Święto będzie trzecia Msza św. o godz. 12.00.

8. W miniony piątek odeszła do Pana Ś.P. Irena Stelmasik z ul. Strzeleckiej. Msza św. Pogrzebowa w Mosinie, w piątek, 29 grudnia o godz. 10.00, a następnie pogrzeb na cmentarzu mosińskim. W sobotę odszedł do Pana Ś.P. Ryszard Szczygieł z ul. Leszczyńskiej. Msza św. pogrzebowa w środę, 22 grudnia o godz. 13.00, a następnie Pogrzeb na naszym cmentarzu. Z rodzinami zmarłych dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Irenę i Ś.P. Ryszarda polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”