25.12.2021 – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Przez wzgląd na Syjon nie umilknę, przez wzgląd na Jerozolimę nie spocznę, dopóki jej sprawiedliwość nie błyśnie jak zorza i zbawienie jej nie zapłonie jak pochodnia. Wówczas narody ujrzą twą sprawiedliwość i chwałę twoją wszyscy królowie. i nazwą cię nowym imieniem, które usta Pana określą.

Iz 62, 1-5
  1. Drodzy Parafianie i Goście! Niechaj Nowonarodzony Bóg, który przychodzi w ludzkim ciele i dzieli z nami wszystkie troski, otwiera przed Wami nieustannie bramy swego Miłosierdzia, napełnia nasze serca pokojem i prowadzi nas drogą miłości do zbawienia. Życzę wielu dogłębnych przeżyć i wzruszeń w gronie rodziny, przyjaciół i bliskich. Błogosławionych Świąt!

2. Słowa serdecznej wdzięczności kieruję do osób, które przyczyniły się do radości tych dni. Dziękuję więc ofiarodawcom choinek do kościoła i na plebanię. Dziękuję Druhom Strażakom i Panom, którzy je oprawili i ustawili i Paniom, które sprzątały kościół. Gorące podziękowania dla Pani Ewy Kleiber za świąteczny wystrój kościoła. Serdeczne „Bóg zapłać!” za muzykę i śpiew: Panu Michałowi, naszemu Organiście. Dziękuję szafarzom, lektorom i ministrantom, a wszystkim Parafianom i Gościom za pobożne przygotowanie do Świąt.

3. W I i II Święto Bożego Narodzenia Msze św. w naszym kościele o godz. 8.30, 10.30 i 12.00. W I i II Święto i w najbliższą niedzielę, 27 grudnia nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 19.00. W drugie Święto, przed kościołem zbierać będziemy ofiary na KUL.