26.12.2021 – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Pozwól, panie mój! Na twoje życie! To ja jestem ową kobietą, która stała tu przed tobą i modliła się do Pana. O tego chłopca się modliłam, i spełnił Pan prośbę, którą do Niego zanosiłam. Oto ja oddaję go Panu. Po wszystkie dni, jak długo będzie żył, zostaje oddany Panu

1 Sm 1, 20-22. 24-28
  1. Serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary złożone w II Święto na KUL.

2. Jutro, 27 grudnia Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, 103 rocznicę jego wybuchu. Zapraszam do Wspólnej modlitwy za Ojczyznę na Mszy św. o godz. 18.30.

3. We wtorek z racji Oktawy Bożego Narodzenia Msza św. wieczorem o 18.30.

4. Zgodnie z dekretem Ks. Arcybiskupa Metropolity o duszpasterstwie w czasie pandemii, w tym roku nie będzie odwiedzin duszpasterskich po domach. Aby jednak podtrzymać zwyczaj kolędowania, zapraszać będę mieszkańców poszczególnych ulic na Msze święte z modlitwą za Rodziny, po których nastąpi krótkie spotkanie kolędowe w kościele. Zapraszam więc do wspólnej modlitwy upraszającej Boże Błogosławieństwo na przyszły rok:

• ul. Gówna i Leszczyńska, w poniedziałek, 27 grudnia o 18.30
    • ul. Boczna i Tylna, we wtorek, 28 grudnia o 18.30
    • ul. Miodowa i Krótka, w środę, 29 grudnia o 18.30
  5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

6. Okazja do Spowiedzi św. pierwszopiątkowej w czwartek, 30 grudnia od 17.30.

7. W piątek ostatni dzień Roku Pańskiego 2021. Wiele w tym mijającym roku przeżyliśmy, wiele od Boga otrzymaliśmy... Wszyscy mamy za co Bogu dziękować i za co przepraszać... Zapraszam więc wszystkich na Msze św. kończące stary rok. By umożliwić możliwie wszystkim udział w Sylwestra podziękowaniu Panu Bogu za przeżyty stary rok i zachować bezpieczeństwo sanitarne proponuję dwie Msze św.: pierwszą Mszę św. o godz. 12.00 – zwłaszcza dla starszych Parafian i drugą o godz. 16.00 – dla pozostałych Parafian. W Sylwestra nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

8. W sobotę – Nowy Rok 2022. Rozpocznijmy go w Imię Boże. Msze święte w Nowy Rok według porządku niedzielnego: 8.30, 10.30 i 19.00. Na progu Nowego Roku zapraszam do adoracji Najświętszego Sakramentu, w Nowy Rok od godz. 18.00 – 19.00.