02.01.2022 – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Mądrość wychwala sama siebie, chlubi się pośród swego ludu. Otwiera usta na zgromadzeniu Najwyższego i chlubi się przed Jego potęgą.

Syr 24, 1-2. 8-12
 1. We wtorek Msza św. wieczorem o godz. 18.30.

 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę godz. 18.30.

 3. W czwartek, 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej polskiej tradycji Świętem Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę: 8.30, 10.30 i 19.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, którą opiszemy drzwi naszych domów, na znak że przyjęliśmy Chrystusa i że mieszkają w tym domu ludzie wierzący. Poświęcone kadzidło i kredę będzie można otrzymać po Mszach św. przed kościołem, a ofiary przy tym składane przeznaczymy na Misje. Z góry serdecznie dziękuję za każdy grosz przekazany na ten cel. Dzieci zapraszam do udziału w Orszaku Trzech Króli. Mędrców ze Wschodu przywitamy o godz. 10.15 przy świetlicy na ul. Piaskowej.

 4. W tym tygodniu I Piątek miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00. Okazja do Spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00.

 5. Zgodnie z dekretem Ks. Arcybiskupa Metropolity o duszpasterstwie w czasie pandemii, w tym roku nie odbywają się odwiedziny duszpasterskie po domach. Aby jednak podtrzymać zwyczaj kolędowania, zapraszam mieszkańców poszczególnych ulic na Msze święte z modlitwą i błogosławieństwem dla Rodzin i mieszkańców, po których nastąpi krótkie spotkanie kolędowe i duszpasterskie w kościele. Zapraszam więc w tym tygodniu do wspólnej modlitwy upraszającej Boże Błogosławieństwo na nowy rok:

  • ul. Polna, Mieszka I, Chrobrego i Śmiałego w poniedziałek, 3.01 o godz. 18.30
  • ul. Krzywoustego i Asnyka we wtorek, 4.01 o godz. 18.30
  • ul. Łokietka, Kazimierza Wielkiego, Batorego, Królowej Jadwigi, Jagiellończyka, Kazimierza Odnowiciela w środę, 5.01 o godz. 18.30
  • ul. Piaskowej, Żwirowej, Tęczowej, Wiosennej, Jesiennej i Pogodnej w piątek, 7.01 o godz. 18.30
 6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Ś.P. Krzysztofa Lisiaka z Krosinka. Pogrzeb odbył się w czwartek na cmentarzu w Mosinie. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieja zmartwychwstania, a Ś.P. Krzysztofa polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”