09.01.2022 – Święto Chrztu Pańskiego

Drogę Panu przygotujcie na pustyni, wyrównajcie na pustkowiu gościniec dla naszego Boga! Niech się podniosą wszystkie doliny, a wszystkie góry i pagórki obniżą; równiną niechaj się staną urwiska, a strome zbocza niziną. Wtedy się chwała Pańska objawi, razem ją każdy człowiek zobaczy, bo usta Pańskie to powiedziały.

Iz 40, 1-5. 9-11
  1. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy zaangażowali się w Orszak Trzech Króli oraz za liczny udział w Orszaku, a także za ofiary złożone w Święto Trzech Króli na Misje.

2. We wtorek z racji Spotkań Kolędowych Msza św. wieczorem o godz. 18.30.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

4. Z racji II czwartku miesiąca zapraszam do modlitwy Żywy Różaniec. O godz. 18.00 Różaniec, a następnie Msza św. w intencji członków wspólnoty.

5. W tym tygodniu także II piątek miesiąca, więc zapraszam do modlitwy za zmarłych. O godz. 18.00 Różaniec za zmarłych, a następnie Msza św. w intencji zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach.

6. Zgodnie z dekretem Ks. Arcybiskupa Metropolity o duszpasterstwie w czasie pandemii, w tym roku nie odbywają się odwiedziny duszpasterskie po domach. Aby jednak podtrzymać zwyczaj kolędowania, zapraszam mieszkańców poszczególnych ulic na Msze święte z modlitwą i błogosławieństwem dla Rodzin i mieszkańców, po których nastąpi krótkie spotkanie kolędowe i duszpasterskie w kościele. Zapraszam więc w tym tygodniu do wspólnej modlitwy upraszającej Boże Błogosławieństwo na rozpoczęty rok:

• poniedziałek, 10.01: ul. Leśna, Zielona, Rzemieślnicza, Przemysłowa, Nadleśna i Krosińska oraz Osiedle Miodowe
    • wtorek, 11.01: ul. Chełmońskiego, Fałata, Malczewskiego, Gierymskiego, Strzelecka, Stryjeńskiej, Cybisa, Kobro i Osiedle Olszynka
    • środa, 12.01: Borkowice i Bolesławiec
    • czwartek, 13.01: Drużyna i Nowinki
    • piątek, 14.01: Krosinko
  7. W sobotę odszedł do Pana Ś.P. Mirosław Rau z ul. Jagiellończyka w Mosinie. Msza św. pogrzebowa we wtorek, 11 stycznia o godz. 13.00, a następnie Pogrzeb w Mosinie. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Mirosława polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”