17.04.2022 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Gdy Piotr przybył do domu setnika Korneliusza w Cezarei, przemówił w dłuższym wywodzie: «Wiecie, co się działo w całej Judei, począwszy od Galilei, po chrzcie, który głosił Jan. Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu, którego Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą. Dlatego że Bóg był z Nim, przeszedł On, dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy byli pod władzą diabła.

Dz 10, 34a. 37-43
  1. Wszystkim drogim Parafianom i Gościom pragnę życzyć wszelkiej paschalnej nadziei i radości. Niech w każdym dniu i we wszystkich chwilach życia, szczególnie wówczas, gdy przyjdzie nam dźwigać krzyże życia, niech jaśnieje w naszych sercach wiara, że Zmartwychwstały Pan jest z nami, idzie z nami po drogach życia i swym miłosierdziem ogarnia nas i wszystkie nasze sprawy. Błogosławionych, pełnych radości Świąt Wielkanocnych we wspólnocie parafialnej, a także w gronie rodziny, przyjaciół i bliskich!

2. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się we wspólnotowe przeżywanie Św. Triduum Paschalnego i Świąt: za liczne Spowiedzi św.wielkanocne, za udział w Misterium Drogi Krzyżowej w Niedzielę Palmową wszystkim aktorom i uczestnikom Drogi Krzyżowej, Szafarzom, Ministrantom i Lektorom, zwłaszcza Panom czytającym Pasję w Niedzielę Palmową i w Wielki Piątek, całej służbie liturgicznej za przygotowanie Liturgii, scholi oraz Panu Michałowi za śpiew i oprawę muzyczną, wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie Grobu Pańskiego oraz za złożone ofiary na kwiaty do Grobu, dziękuję Strażakom, Harcerzom, Pocztom Sztandarowym, a wszystkim za liczny udział w Liturgii tych świętych dni. Dziękuję także za wszystkie wyrazy świątecznej życzliwości…

3. Dzisiaj Msze św. jeszcze o godz. 10.30 i 12.00. Jutro, w drugie Święto o godz. 8.30. 10.30 i 12.00. Przypominam, że dzisiaj i jutro nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 19.00. Jutro, tradycyjnie w II Święto przed kościołem zbierać będziemy ofiary na KUL.

4. We wtorek, z racji Oktawy Wielkanocnej, Msza św. wieczorem o godz. 18.30. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

6. W Wielką Środę pożegnaliśmy na naszym cmentarzu Ś.P. Gracjana Potockiego. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Gracjana polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.