24.04.2022 – II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

Wiele znaków i cudów działo się wśród ludu przez ręce apostołów. Trzymali się wszyscy razem w krużganku Salomona. A z obcych nikt nie miał odwagi dołączyć się do nich, lud zaś ich wychwalał. Coraz bardziej też rosła liczba mężczyzn i kobiet przyjmujących wiarę w Pana. Wynoszono też chorych na ulice i kładziono na łożach i noszach, aby choć cień przechodzącego Piotra padł na któregoś z nich. Także z miast sąsiednich zbiegały się wielkie rzesze do Jeruzalem, znosząc chorych i dręczonych przez duchy nieczyste, a wszyscy doznawali uzdrowienia.

Dz 5, 12-16
  1. Wszystkich czcicieli Miłosiernego Pana zapraszam do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia, dzisiaj w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00.

2. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w II Święto na KUL. Gorąco dziękuję także wszystkim rodzinom i osobom za złożoną w okresie Wielkiego Postu Daninę Diecezjalną. Niech wszystkim ofiarodawcom Pan Bóg błogosławi!

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Z tej przyczyny pragnę podziękować wszystkim ludziom wielkiego serca: osobom wspierającym potrzebujących, szczególnie podczas zbiórek żywności przed Świętami; Paniom z naszego parafialnego Zespołu CARITAS oraz tym wszystkim, którzy pamiętają o bliźnich w potrzebie. Z racji rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia, dzisiaj zbieramy przed kościołem ofiary na CARITAS.

4. W przyszłą sobotę, 30 kwietnia o godz. 12.00 i w niedzielę, 1 maja, dzieci naszej Parafii, przystąpią do I Komunii Świętej, podczas Mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w naszym kościele, uprzejmie proszę na tych Mszach świętych pozostawić kościół do dyspozycji dzieci oraz ich bliskich. Dlatego w przyszłą niedzielę ulegnie zmianie porządek Mszy św. Msze św. w niedzielę 1 maja o godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i 19.00.