08.05.2022 – IV Niedziela Wielkanocna

W owym czasie Paweł i Barnaba, przeszedłszy przez Perge, dotarli do Antiochii Pizydyjskiej, weszli w dzień szabatu do synagogi i usiedli. A wielu Żydów i pobożnych prozelitów towarzyszyło Pawłowi i Barnabie, którzy w rozmowie starali się zachęcić ich do wytrwania w łasce Boga. W następny szabat zebrało się niemal całe miasto, aby słuchać słowa Bożego. Gdy Żydzi zobaczyli tłumy, ogarnęła ich zazdrość, i bluźniąc, sprzeciwiali się temu, co mówił Paweł.

Dz 13, 14. 43-52
  1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W codziennych modlitwach prośmy Pana o liczne nowe powołania, by powoływał robotników na swoje żniwo. Przed kościołem zbieramy ofiary na utrzymanie naszego poznańskiego Seminarium, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych.

  2. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, pół godziny przed Mszą św. oraz pod przydrożnymi krzyżami. Pod krzyżem w Borkowicach w przyszłą sobotę o godz. 20.00.

  3. W czwartek, z racji II czwartku miesiąca zapraszam do wspólnej modlitwy Żywy Różaniec.

  4. W piątek przypada kolejna rocznica Objawień Matki Bożej trójce dzieci w Fatimie. Objawienia te rozpoczęły się 13 maja, a skończyły 13 października 1917 roku. Matka Boża wzywała tam do nawrócenia oraz do odmawiania różańca. Przepowiedziała cierpienia Kościoła w dwudziestym wieku oraz zamach na św. Jana Pawła II.

  5. Msza św. za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach w piątek o godz. 18.30.

  6. W sobotę, 14 maja dla naszej Parafii przypada doroczna całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszystkich zachęcam do ofiarowania Panu choć kilkunastu minut. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 8.30. Zakończenie nabożeństwem majowym i wieczorną Mszą św. o godz. 18.30 w intencji Parafian.

  7. W minioną środę odeszła do Pana Ś.P. Anna Agacińska z Drużyny. Pogrzeb odbył się wczoraj na naszym cmentarzu. Z rodziną zmarłej dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Anne polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.