22.05.2022 – VI Niedziela Wielkanocna

Apostołowie i starsi bracia przesyłają pozdrowienie braciom pogańskiego pochodzenia w Antiochii, w Syrii i w Cylicji. Ponieważ dowiedzieliśmy się, że niektórzy bez naszego upoważnienia wyszli od nas i zaniepokoili was naukami, siejąc zamęt w waszych duszach, postanowiliśmy jednomyślnie wybrać mężów i wysłać razem z naszymi drogimi: Barnabą i Pawłem, którzy dla imienia Pana naszego, Jezusa Chrystusa, poświęcili swe życie. Wysyłamy więc Judę i Sylasa, którzy oznajmią wam ustnie to samo.

Dz 15, 1-2. 22-29
  1. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, pół godziny przed Mszą św. W sobotę, 28 maja także majowe pod Krzyżem w Krosinku o godz. 20.00, a w poniedziałek, 30 maja o godz. 20.00 pod Krzyżem w Krośnie.

  2. Od poniedziałku do środy, tzw. Dni Krzyżowe – czyli dni modlitw o dobre urodzaje. W tej intencji ofiarujemy nabożeństwa Majowe oraz procesję błagalną przed kościołem, by nikomu nie zabrakło w tym roku chleba.

  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z majowym nabożeństwem w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  4. Wszystkim Mamom z racji przypadającego w czwartek ich święta – Dnia Matki – życzymy wszelkich Bożych łask, miłości od dzieci oraz radości z pięknego ich wychowania.

  5. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00

  6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.