05.06.2022 – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Kiedy nadszedł dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wichru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też jakby języki ognia, które się rozdzielały, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić.

Dz 2, 1-11
  1. Jutro, tzw. drugi dzień Zielonych Świątek, obchodzony jako Święto Maryi Matki Kościoła. Mimo dnia pracy starajmy się uczestniczyć we Mszy św.

  2. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, pół godziny przed Mszą św. W środy i czwartki nabożeństwo po Mszy św.

  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  4. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00

  5. W tym tygodniu II czwartek i II piątek miesiąca. Zapraszam więc do wspólnej modlitwy: w czwartek wspólnotę Żywego Różańca, a w piątek do modlitwy za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach.

  6. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W Uroczystość Bożego Ciała: do południa Msze św. jak w każdą niedzielę: o godz. 8.30 i 10.30. O godz. 16.00 Msza św. bez kazania, a następnie Uroczysta Procesja ulicami Krosna do czterech Ołtarzy. Już dzisiaj zachęcam wszystkich do udziału w Procesji Bożego Ciała; szczególnie dziewczynki do sypania kwiatków. Pomyślmy już także o udekorowaniu domów i okien w całej Parafii flagami i emblematami eucharystycznymi, obrazami, zwłaszcza na trasie Procesji. W Boże Ciało nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 19.00.