12.06.2022 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Gdy niebo umacniał, z Nim byłam, gdy kreślił sklepienie nad bezmiarem wód; gdy w górze utwierdzał obłoki, gdy źródła wielkiej Otchłani umacniał, gdy morzu ustawiał granice, by wody z brzegów nie wystąpiły; gdy ustalił fundamenty ziemi. I byłam przy Nim mistrzynią, rozkoszą Jego dzień po dniu, cały czas igrając przed Nim. Igrając na okręgu ziemi, radowałam się przy synach ludzkich

Prz 8, 22-31
 1. Jutro, 13 czerwca wspomnienie liturgiczne Św. Antoniego z Padwy, Patrona ludzi i rzeczy zagubionych.

 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej. Po Mszy św. Procesja Eucharystyczna przy kościele.

 3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. W związku z Uroczystością:

  • Wszystkie dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków w środę o godz. 17.15, a wszystkich którzy mają takie możliwości, proszę o przynoszenie płatków kwiatów od jutra do zakrystii.
  • Serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy na trasie Procesji, zgodnie z tradycją lat poprzednich
  • W Ur. Bożego Ciała przed południem Msze św. o godz. 8.30 i 10.30 oraz przed Procesją o godz. 16.00. Nie będzie w Boże Ciało Mszy św. o godz. 19.00.
  • Uroczysta Procesja Bożego Ciała wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 16.00 i przejdzie ulicami Piaskową, Nektarową, Olszynkową i wróci do kościoła. W Boże Ciało nie będzie cotygodniowej wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • by Procesja odbyła się godnie i uroczyście proszę o udział w niej Poczty Sztandarowe, Druhów Strażaków, a wszystkich o przyozdobienie okien i domów w całej Parafii, a szczególnie na trasie Procesji przez całą Oktawę Bożego Ciała.
  • przez całą Oktawę Bożego Ciała zachęcam do udziału w Nieszporach i Procesji o godz. 18.00, a następnie do uczestnictwa we Mszy św.