04.09.2022 – XXIII Niedziela Zwykła

Któż z ludzi rozezna zamysł Boży albo któż pojmie wolę Pana? Nieśmiałe są myśli śmiertelników i przewidywania nasze zawodne, bo śmiertelne ciało przygniata duszę i ziemski namiot obciąża rozum pełen myśli.

Mdr 9, 13-18
  1. Z okazji minionej w czwartek, 83 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej zapraszam do wspólnej modlitwy przy zbiorowych mogiłach w lesie w Nowinkach dzisiaj o godz.16.00, by tam polecać Panu Bogu wszystkich poległych i pomordowanych w czasie ostatniej wojny oraz błagać o tak potrzebny dar pokoju na świecie. Zabierzmy ze sobą kwiaty i znicze, by uczcić wszystkich tam pomordowanych. Niech liczny udział w modlitwie na tym miejscu kaźni będzie świadectwem naszej żywej i serdecznej pamięci. Zapraszam szczególnie gorąco młodych rodziców z dziećmi, wszak „Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą przyszłość”.

2. Po wakacyjnej przerwie zapraszam wszystkich, którzy chcieliby ofiarować swój talent i zdolności muzyczne i włączyć się do zespołów muzycznych naszej parafii na pierwsze próby. Próba scholi dziecięcej w poniedziałki o godz. 17.00, a scholi młodzieżowej w środę o godz. 19.00.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony ustawionej pod ołtarzem Matki Najświętszej.

4. W czwartek Święto Narodzenia NMP, zwane w naszej polskiej tradycji Świętem Matki Boskiej Siewnej. Wszystkich, którzy pragną poświęcić ziarno siewne, proszę o przyniesienie nasion do kościoła na Mszę św. o 18.30.

5. Z racji II czwartku miesiąca zapraszam do wspólnej modlitwy wspólnotę Żywego Różańca. O godz. 18.00 modlitwa różańcowa, a po niej Msza św. w intencji członków wspólnoty. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 - 21.00.

6. W tym tygodniu II piątek miesiąca, który w naszej wspólnocie jest dniem modlitwy za zmarłych. O godz. 18.00 różaniec za zmarłych i Msza św. za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach.

7. Dzieci klas pierwszych zapraszam na poświęcenie tornistrów w przyszłą niedzielę o godz. 10.30. Po Mszy św. krótkie spotkanie w sprawie terminu I Komunii Św. w roku 2025.