14.08.2022 – XX Niedziela Zwykła

Niech umrze ten człowiek, bo naprawdę obezwładnia on ręce żołnierzy, którzy pozostali w tym mieście, i ręce całego ludu, gdy mówi do nich podobne słowa. Człowiek ten nie szuka przecież pomyślności dla tego ludu, lecz nieszczęścia.

Jr 38, 4-6. 8-10
  1. Jutro przypada największe maryjne święto, Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwane w naszej polskiej pobożności Świętem Matki Boskiej Zielnej oraz 102. Rocznica Bitwy Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą. Msze św. z Uroczystości według niedzielnego porządku. Msza św. W int. Ojczyzny jutro o godz. 8.30. Podczas każdej Mszy św. święcenie kwiatów i ziół. Caritas naszej Parafii rozprowadzać będzie przed kościołem bukiety zielne. Z racji narodowego Święta udekorujmy domy flagami narodowymi i maryjnymi.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

3. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00

4. W minionym tygodniu odeszła do Pana Ś.P. Janina Latosi z Drużyny. Msza św. Pogrzebowa we wtorek, 16 sierpnia, a następnie Pogrzeb na cmentarzu w Mosinie. Z rodziną zmarłej dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Janinę polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.