25.09.2022 – XXVI Niedziela Zwykła

Biada beztroskim na Syjonie i dufnym na górze Samarii. Leżą na łożach z kości słoniowej i wylegują się na dywanach; jedzą oni jagnięta z trzody i cielęta ze środka obory. Improwizują na strunach harfy i jak Dawid wynajdują instrumenty muzyczne. Piją czaszami wino i najlepszym olejkiem się namaszczają, a nic się nie martwią upadkiem domu Józefa. Dlatego teraz ich poprowadzę na czele wygnańców, i zniknie krzykliwe grono hulaków.

Am 6, 1a. 4-7
  1. Młodzież klas ósmych zapraszam na pierwsze spotkanie przygotowujące do Bierzmowania dzisiaj o godz. 17.00.

2. Chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Bogu przy ołtarzu jako ministranci, zapraszam na pierwszą zbiórkę, jutro, w poniedziałek, o godz. 17.00.

3. Wszystkich uzdolnionych muzycznie i wokalnie zachęcam do muzykowania na chwałę Bożą. Próby scholi dziecięcej w poniedziałki o godz. 17.00, a „dużej” scholi w piątki o godz. 19.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby na Nowennę można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

5. W czwartek, święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Panu Michałowi, naszemu Organiście życzymy z racji imienin wszelkich Bożych łask, zdrowia i wszelkiej radości z życia oraz nieustannej opieki Patrona, Św. Michała Archanioła. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

6. W sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc Różańca. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszam młodzież i dorosłych codziennie pół godziny przed Mszą św. W środy Różaniec w łączności z Nowenną. Specjalne nabożeństwa różańcowe dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 17.30.

7. Dzieci klas trzecich wraz z rodzicami zapraszam na Mszę św. z poświęceniem różańców w przyszłą niedzielę, 2 października o godz. 12.00.

8. Można zamawiać już intencje mszalne na przyszły rok. Jest także jeszcze kilka wolnych intencji w grudniu tego roku. Pamiętajmy o tych, którzy naszej modlitwy potrzebują, szczególnie o zmarłych, ale także o naszych najbliższych z racji rocznic ślubu, urodzin, a także w chorobie. Niech ofiarowana w ich intencji Msza św. będzie źródłem szczególnej łaski Bożej.