30.10.2022 – XXXI Niedziela Zwykła

Panie, świat cały przy Tobie jak ziarnko na szali, kropla rosy porannej, co opadła na ziemię. Nad wszystkimi masz litość, bo wszystko w Twej mocy, i oczy zamykasz na grzechy ludzi, by się nawrócili. Miłujesz bowiem wszystkie byty, niczym się nie brzydzisz, co uczyniłeś, bo gdybyś miał coś w nienawiści, nie ukształtowałbyś tego.

Mdr 11, 22 – 12, 2
  1. Serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary złożone w ub. Niedzielę na Seminarium.

2. By podkreślić radosny charakter Uroczystości Wszystkich Świętych, a jednocześnie by zaoponować wobec prób narzucania zwyczajów obcych naszej wierze i tradycji tzw. „hellowen”, zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci do udziału w Procesji Wszystkich Świętych, dzisiaj o godz. 16.00. Aby była to Procesja prawdziwie radosna, zachęcam szczególnie dzieci do przebrania się i wcielenia się w ten sposób w postaci Świętych i Błogosławionych, a starszych, by na Procesję przynieśli obrazy Świętych i Błogosławionych, którzy cieszą się już niebem. W tym roku w szczególny sposób uczcijmy polskich Świętych i Błogosławionych.

3. We wtorek Ur. Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele tylko przed południem: o 8.30, 10.30 oraz o godz. 12.00 na Cmentarzu. Nie będzie w tym dniu Mszy św. wieczornej o 19.00. Na cmentarzu w Mosinie Msza św. i Procesja za zmarłych o godz. 14.00. Na wszystkich cmentarzach poznańskich nabożeństwa za zmarłych rozpoczynają się o godz. 15.00. W Ur. Wszystkich Świętych obowiązuje udział we Mszy św. i udział tylko w procesji na cmentarzu nie czyni zadość temu obowiązkowi. W dniach od 1 – 8 listopada można codziennie zyskać Odpust Zupełny dla jednego zmarłego pod następującymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach papieskich: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu, dowolna modlitwa za zmarłych oraz nawiedzenie cmentarza grzebalnego.

4. W środę Dzień Zaduszny. Msze św. O godz. 8.30 i 18.30. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

5. Wymienianki, czyli Różaniec za zmarłych odmawiać będziemy od czwartku, pół godziny przed Mszą św.

6. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

7. Wymienianki Roczne za naszych drogich zmarłych można składać w Zakrystii do końca roku. Zmarli wciąż czekają na naszą pomoc i modlitwę, wołając z czyśćca słowami Biblijnego Hioba: „Zmiłujcie się nade mną chociaż wy – przyjaciele moi”. Najpiękniejszym darem dla zmarłych jak i dla żywych jest Ofiara Mszy św. oraz ofiarowana w ich intencji Komunia Św. Można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

8. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. W piątek od godz. 17.00 – 18.00. Różaniec z Wymieniankami w sobotę o godz. 18.00.