23.10.2022 – XXX Niedziela Zwykła

Pan jest sędzią, który nie ma względu na osoby. Nie będzie miał On względu na osobę przeciw biednemu, owszem, wysłucha prośby pokrzywdzonego. Nie zlekceważy błagania sieroty ani wdowy, kiedy się skarży.

Syr 35, 12-14. 16-18
  1. Przed kościołem zbieramy dzisiaj ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, które utrzymuje się i kształci przyszłych Kapłanów tylko z ofiary wiernych. W miarę swych możliwości proszę o wsparcie materialne dla Seminarium, a wszystkich nade wszystko o modlitwę w intencji powołań kapłańskich. Jednocześnie pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w ub. niedzielę na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. Władze Samorządowe wraz z Zarządem Osiedla „Nowe Krosno” zapraszają na „Chwile Zadumy” nad mogiłami pomordowanych w lesie w Nowinkach dzisiaj o godz.15.00.

3. Młodzież klas ósmych zapraszam na spotkanie przed Bierzmowaniem, dzisiaj o godz. 17.00.

4. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej każdego dnia pół godziny przed Mszą św. Specjalne nabożeństwa różańcowe dla dzieci w poniedziałek i czwartek o godz. 17.30.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

6. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

7. Z racji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych, by jak najwięcej osób mogło skorzystać z łaski Odpustu Zupełnego za zmarłych, okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00 – 18.00.

8. By podkreślić radosny charakter Uroczystości Wszystkich Świętych, a jednocześnie by zaoponować wobec prób narzucania zwyczajów obcych naszej wierze i tradycji tzw. „hellowen”, zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci do udziału w Procesji Wszystkich Świętych, w przyszłą niedzielę, 30 października o godz. 16.00. Aby była to Procesja prawdziwie radosna, zachęcam szczególnie dzieci do przebrania się i wcielenia się w ten sposób w postaci Świętych i Błogosławionych, a starszych, by na Procesję przynieśli obrazy Świętych i Błogosławionych, którzy cieszą się już niebem. W tym roku w szczególny sposób uczcijmy polskich Świętych i Błogosławionych.

9. 13 października odszedł do Pana Ś.P. Wojciech Pietraszkiewicz z Borkowic. Msza św. Pogrzebowa jutro, w poniedziałek o godz. 11.00, a następnie Pogrzeb na naszym cmentarzu, Z rodziną Zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Wojciecha polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.