16.10.2022 – XXIX Niedziela Zwykła

Jak długo Mojżesz trzymał ręce podniesione do góry, Izrael miał przewagę. Gdy zaś ręce opuszczał, miał przewagę Amalekita. Gdy zdrętwiały Mojżeszowi ręce, wzięli kamień i położyli pod niego, i usiadł na nim. Aaron zaś i Chur podparli jego ręce, jeden z tej, a drugi z tamtej strony. W ten sposób aż do zachodu słońca były ręce jego stale wzniesione wysoko. I tak pokonał Jozue Amaleka i jego lud ostrzem miecza.

Wj 17, 8-13
  1. Obchodzimy dzisiaj w całej naszej Ojczyźnie Dzień Papieski. Od dwudziestu lat cała Polska buduje żywy pomnik Św. Jana Pawła II poprzez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą kształcenie uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin, których nie stać na finansowanie nauki swych dzieci. Dlatego i w naszej Parafii przed kościołem zbieramy dzisiaj ofiary na ten cel.

2. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej każdego dnia pół godziny przed Mszą św. Specjalne nabożeństwa różańcowe dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 17.30.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby na Nowennę można składać pod ołtarzem Matki Najświętszej.

4. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

5. W najbliższych dniach udamy się na cmentarze porządkować groby naszych bliskich. Pamiętajmy jednak, że kwiaty zwiędną, a znicze się wypalą. Wszystko to, co zewnętrzne: i kwiaty i znicze jest potrzebne, ale bardziej dla nas żyjących, by przypominały nam o miłości do zmarłych oraz by przypominały o naszym przemijaniu. Zmarli jednak czekają w Czyśćcu na to, co naprawdę wartościowe: na naszą spowiedź św., na Mszę św. i Komunię św. w ich intencji. Dopiero wówczas: i kwiaty i znicze będą miały sens, bo staną się wyrazem naszej prawdziwej miłości. Dlatego już dziś zapraszam do wspólnej modlitwy za zmarłych. U ministrantów przed kościołem można otrzymać formularze na Zaduszki, które z czytelnie wypisanymi imionami i nazwiskami naszych drogich Zmarłych można składać do skarbony ustawionej przed ołtarzem do Wszystkich Świętych. Natomiast Wymienianki Roczne można składać w zakrystii do końca roku. Przez cały rok, w ramach Wymienianek Rocznych modlić się będziemy w każdy drugi piątek miesiąca, ofiarując w ich intencji różaniec i 12 Mszy św.

6. W miniony czwartek odszedł do Pana Ś.P. Roman Baraniak z ul. Tęczowej. Msza św. Pogrzebowa w piątek, 21 października o godz. 13.00, a następnie Pogrzeb na naszym cmentarzu. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Romana polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.