09.10.2022 – XXVIII Niedziela Zwykła

Jeśli już nie chcesz, to niech dadzą twemu słudze tyle ziemi, ile para mułów unieść może, ponieważ odtąd twój sługa nie będzie składał ofiary całopalnej ani ofiary krwawej innym bogom, jak tylko Panu

2 Krl 5, 14-17
  1. Rodziców młodzieży klas ósmych zapraszam na spotkanie jutro, w poniedziałek, o godz. 19.30.

2. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej każdego dnia pół godziny przed Mszą św. Specjalne nabożeństwa różańcowe dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 17.30.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby na Nowennę można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

4. W tym tygodniu II Czwartek miesiąca, zapraszam więc do modlitwy wspólnotę Żywego Różańca. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

5. W piątek zapraszam do wspólnej modlitwy za zmarłych. O godz. 18.00 różaniec za zmarłych, a następnie Msza św. za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach.

6. W piątek - Dzień Nauczyciela. Wszystkim Nauczycielom, Pedagogom i Wychowawcom, a szczególnie naszym Katechetom dziękujemy za trud wychowywania młodego pokolenia. Niech Waszej trudnej i tak odpowiedzialnej pracy towarzyszy Boża łaska i światło Ducha Świętego.

7. W niedzielę za tydzień, 16 października obchodzić będziemy w całej naszej Ojczyźnie Dzień Papieski. Od wielu lat cała Polska buduje żywy pomnik Św. Jana Pawła II poprzez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą kształcenie uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin, których nie stać na finansowanie nauki swych dzieci. Obecnie Fundacja wspiera ponad dwa tysiące młodych ludzi. Dlatego w przyszłą niedzielę przed kościołem zbierać będziemy ofiary na ten cel.

8. W miniony wtorek odeszła do Pana Ś.P. Mariola Wojtasik, z ul. Mieszka I. Pogrzeb odbył się wczoraj na cmentarzu w Mosinie. Z rodziną zmarłej dzielimy się wiarą i nadzieja zmartwychwstania, a Ś.P. Mariolę polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.