13.11.2022 – XXXIII Niedziela Zwykła

Oto nadchodzi dzień palący jak piec, a wszyscy pyszni i wszyscy czyniący nieprawość będą słomą, więc spali ich ten nadchodzący dzień, mówi Pan Zastępów, tak że nie pozostawi po nich ani korzenia, ani gałązki. A dla was, czczących moje imię, wzejdzie słońce sprawiedliwości i uzdrowienie w jego skrzydłach.

Ml 3, 19-20a
  1. Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem zbieramy ofiary dla Kościoła w Ukrainie.

2. Rodziców dzieci klas trzecich zapraszam na spotkanie jutro, w poniedziałek o godz. 19.30.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby na Nowennę można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

4. Wymienianki Roczne za naszych drogich zmarłych można składać do końca roku w Zakrystii. Można także zamawiać intencje mszalne na pierwszą połowę przyszłego roku. Nasi zmarli czekają na naszą pomoc i modlitwę, a najcenniejszym dla nich darem pozostaje zawsze Msza św., szczególnie z okazji pogrzebu, rocznicy śmierci, imienin czy urodzin. Eucharystia jest także dziękczynieniem i winna być sprawowana za żywych w szczególnie ważnych chwilach życia – jak urodziny, zwłaszcza osiemnaste oraz rocznice ślubu. Wreszcie Najświętsza Ofiara jest najskuteczniejszą pomocą w szczególnie trudnych chwilach życia: zwłaszcza w chorobie, przed operacją bądź w czasie wszelkich rodzinnych niepokojów. Pamiętajmy, że Pan Bóg chce spieszyć nam z pomocą, dlatego korzystajmy z miłości Bożej, którą daje się nam w Eucharystii.

5. Naszą pamięcią i modlitwą pragniemy w listopadzie ogarnąć także tych, których prochy spoczywają na dawnych, dzisiaj już nieistniejących cmentarzach ewangelickich na terenie naszej Parafii, by ty miejscom przywrócić należny szacunek i pamięć o nich. Zachęcam do modlitwy na terenie byłego cmentarza ewangelickiego w Borkowicach, w piątek o godz. 19.30. Zabierzmy ze sobą znicze. Były cmentarz ewangelicki w Krosinku nawiedzimy w piątek, 25 listopada.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata i jednocześnie ostatnia niedziela roku liturgicznego. Z racji tak wielkiej Uroczystości zapraszam wszystkich do udziału w Nieszporach w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.