20.11.2022 – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Oto my jesteśmy kości twoje i ciało. Już dawno, gdy Saul był królem nad nami, ty odbywałeś wyprawy na czele Izraela. I Pan rzekł do ciebie: Ty będziesz pasł mój lud – Izraela, i ty będziesz wodzem nad Izraelem.

2 Sm 5, 1-3
  1. Dziś ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Jednocześnie dzisiejsza Niedziela Chrystusa Króla jest także świętem patronalnym osób zaangażowanych w ruchy i stowarzyszenia katolickie w parafiach. Serdecznie więc dzisiaj dziękuję wszystkim tym, którzy wspierają mnie w organizowaniu i animowaniu życia duszpasterskiego w naszej Parafii, za zainteresowanie sprawami Parafii, za wszelkie sugestie oraz za nieustanną życzliwość i pomoc. Przy tej okazji składam serdeczne podziękowanie za ofiary składane na potrzeby Parafii, także poprzez wpłaty na konto bankowe. Gorąco zapraszam do udziału w uroczystych Nieszporach ku czci Chrystusa Króla dzisiaj o godz. 16.00.

2. We wtorek, 22 listopada liturgiczne wspomnienie Św. Cecylii Patronki muzyki kościelnej. Wszystkim naszym muzykom: Organiście, Panu Michałowi: Paniom: Elżbiecie, Honoracie, Justynie, oraz Michałowi, Olkowi i Piotrowi, rozśpiewanym dzieciom ze scholi dziecięcej, chórzystkom i chórzystom ze scholi z Panią Profesor Jolantą Kajdasz na czele dziękujemy za poświęcony Panu Bogu i nam wszystkim trud oraz życzymy, aby za trud upiększania Liturgii, Pan Bóg im wynagrodził i pomnażał ich talenty i zdolności.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony ustawionej pod ołtarzem Matki Najświętszej.

4. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

5. Za tydzień Pierwsza Niedziela Adwentu. Przez wszystkie adwentowe niedziele będzie można nabywać w salce parafialnej Opłatki i Świece Wigilijne Caritasu. Poświęcenie Opłatków na Mszach świętych w przyszłą niedzielę. Jednocześnie uczulam na fakt, że opłatki oferowane w sklepach i marketach są niepoświęcone. Nikt także z naszej Parafii nie będzie rozprowadzał opłatków po domach. Czynią to jedynie oszuści, od których nie powinniśmy przyjmować tego uświęconego tradycją i błogosławieństwem znaku.

6. Wymienianki Roczne za zmarłych można składać w zakrystii do końca roku. Przez cały rok, w ramach Wymienianek Rocznych modlić się będziemy za zmarłych w każdy drugi piątek miesiąca, ofiarując w ich intencji różaniec i 12 Mszy św.

7. W trosce o najuboższych, by Święta Bożego Narodzenia mogli przeżyć radośniej, od następnej niedzieli wystawiony będzie kosz, do którego będzie można składać przez dwa tygodnie, do 11 grudnia produkty spożywcze na Święta. Podzielmy się sercem już teraz, a wówczas pusty talerz przy wigilijnym stole nie będzie tylko zwyczajową dekoracją.

8. W miniony piątek odszedł do Pana Ś.P. Bartek Stiller z Krosna. Msza św. i Pogrzeb na cmentarzu w Puszczykowie we wtorek o godz. 10.00. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Bartka polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...”