04.12.2022 – II Niedziela Adwentu

Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem, pantera z koźlęciem razem leżeć będą, cielę i lew paść się będą pospołu i mały chłopiec będzie je poganiał. Krowa i niedźwiedzica przestawać będą z sobą przyjaźnie, młode ich razem będą legały. Lew też jak wół będzie jadał słomę. Niemowlę igrać będzie na gnieździe kobry, dziecko włoży swą rękę do kryjówki żmii. Zła czynić nie będą ani działać na zgubę po całej świętej mej górze, bo kraj się napełni znajomością Pana, na kształt wód, które przepełniają morze.

Iz 11, 1-10
  1. Dzisiaj naszymi modlitwami wspieramy naszych Rodaków żyjących na Wschodzie, szczególnie w Kazachstanie i na terenach b. Związku Radzieckiego, a przed kościołem zbieramy ofiary dla Kościoła na Wschodzie. To z tych ofiar budowane są kościoły i utrzymują się zgromadzenia zakonne działające na Wschodzie. Był czas, kiedy sami w Polsce takiej pomocy płynącej od Kościoła z Zachodu doświadczaliśmy. Dziś spłacamy dług wdzięczności wobec potrzebujących katolików na Wschodzie. Za każdy złożony grosz dziś składam serdeczne „Bóg zapłać!”. Przy tej okazji dziękuję za wszelkie dary ofiarowane dla skromniej żyjących naszych Parafian na Święta. Dary serca można składać nadal do kosza pod Św. Antonim, jeszcze do przyszłej niedzieli. W imieniu potrzebujących wsparcia, wszystkim ludziom wielkiego serca serdecznie dziękuję.

2. W salce można nabywać Opłatki i Wigilijne Świece „Caritas”.

3. Roraty w naszym kościele szczególnie z udziałem dla dzieci w poniedziałki i czwartki o 17.30 (dzieci tradycyjnie z lampionami).

4. We wtorek, 6 grudnia, Odpust w Parafii Św. Mikołaja w Mosinie. Suma Odpustowa o godz. 18.00.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

6. W czwartek, 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Chociaż to zwykły dzień pracy zapraszam do udziału we Mszy św.o godz. 18.30. Zgodnie z obietnicą Matki Bożej podczas Jej objawień w 1947 roku we włoskim Montichiari, od 12.00 – 13.00 „Godzina łaski” zwana także „Godziną cudów”. W tym czasie zapraszam do Adoracji Najświętszego Sakramentu. Kto może niech przyjdzie do kościoła na adorację, a kto nie może być w tym czasie niech modli się tam, gdzie będzie mu dane przebywać. Matka Boża obiecała w tej „Godzinie łaski”, w tej „Godzinie cudów” udzielać wielu łask dla duszy i ciała.

7. W tym tygodniu II czwartek miesiąca, zapraszam więc do wspólnej modlitwy Wspólnotę Żywego Różańca. Po Roratach wspólny Różaniec, a następnie Msza św. w intencji wszystkich członków Żywego Różańca. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

8. W piątek o godz. 18.00 Różaniec za zmarłych, a następnie Msza św. za polecanych w Rocznych Wymieniankach. Wymienianki Roczne na przyszły rok można do końca grudnia składać w zakrystii.

9. Młodzież klas ósmych zapraszam na spotkanie przed Bierzmowaniem w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.