11.12.2022 – III Niedziela Adwentu

Niech się rozweselą pustynia i spieczona ziemia, niech się raduje step i niech rozkwitnie! Niech wyda kwiaty jak lilie polne, niech się rozraduje, skacząc i wykrzykując z uciechy. Chwałą Libanu ją obdarzono, ozdobą Karmelu i Szaronu. Oni zobaczą chwałę Pana, wspaniałość naszego Boga.

Iz 35, 1-6a. 10
  1. Serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary złożone w ub. niedzielę dla Kościoła na Wschodzie, a także za dary serca dla uboższych na Święta.

2. Roraty z udziałem dzieci jutro i w czwartek o godz. 17.30.

3. Okazja do Spowiedzi Św. adwentowej w naszym kościele będzie w najbliższy wtorek, 13 grudnia od 16.00 – 17.30 oraz od 18.30 – 20.00. Zachęcam wszystkich do skorzystania z Sakramentu Pojednania, by w ten sposób z oczyszczoną duszą przeżywać Święta Bożego Narodzenia. Tak wielu chciałoby z sakramentów skorzystać, a z różnych przyczyn nie mogą. Niech więc ci, którzy mogą, zechcą i skorzystają z łaski sakramentalnej. Bardzo proszę nie odkładać Spowiedzi św. na ostatnią chwilę.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

5. Naszych chorych i starszych Parafian pragnę odwiedzić w domach z sakramentami świętymi, w czwartek, 15 grudnia w godz. 10.00 – 13.00. Zainteresowane osoby można zgłaszać dziś w zakrystii.

6. Już dzisiaj przypominam, że w naszym kościele, odprawione będą dwie Pasterki: Pierwsza o godz. 22.00, zwłaszcza dla młodych rodziców z małymi dziećmi i bardzo proszę o tej godzinie świątynię udostępnić właśnie im. Druga Pasterka tradycyjnie o północy i do udziału w niej zapraszam wszystkich pozostałych Parafian i Gości. Niech dla wszystkich udział w Pasterce stanie się przeżyciem szczególnej bliskości Boga, a zarazem kultywowaniem tej pięknej polskiej tradycji. W pierwsze i drugie Święto Bożego Narodzenia nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 19.00, a zamiast niej w I i II Święto będzie trzecia Msza św. o godz. 12.00.

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana ŚP. Jerzy Najdek z ul. Głównej i ŚP. Tadeusz Zazula z ul. Bocznej. Pogrzeby odbyły się w piątek i w sobotę na naszym cmentarzu. Z rodzinami zmarłych dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a ŚP. Jerzego i ŚP. Tadeusza polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”