18.12.2022 – IV Niedziela Adwentu

Słuchajcie więc, domu Dawidowy: Czyż mało wam uprzykrzać się ludziom, iż uprzykrzacie się także mojemu Bogu? Dlatego Pan sam da wam znak: Oto Panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel

Iz 7, 10-14
  1. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelkie dary serca ofiarowane na Święta dla potrzebujących. Część darów przekazaliśmy do jadłodajni dla bezdomnych i ubogich prowadzonej przez Siostry Rodziny Maryi w Poznaniu, na ul. Niegolewskich, za co Siostry serdecznie dziękują. Dziękuję także Paniom, które przygotowały paczki.

2. W salce są jeszcze do nabycia Opłatki i Wigilijne Świece Caritas.

3. Ostatnie Roraty z udziałem dzieci, jutro, w poniedziałek o godz. 17.30.

4. Druhów Strażaków oraz Panów, którzy zechcieliby pomóc w ustawianiu choinek w kościele, zapraszam do kościoła we wtorek o godz. 12.00. Proszę zabrać ze sobą odpowiednie narzędzia, a za pomocną dłoń już teraz dziękuję.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

6. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

7. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową polską tradycją zachowajmy w Wigilię wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W miarę możliwości zadbajmy także, by w ten szczególny wieczór nikt nie pozostał sam.

8. W naszym kościele odprawione będą dwie Pasterki: Pierwsza o godz. 22.00, zwłaszcza dla młodych rodziców z małymi dziećmi i bardzo proszę o tej godzinie świątynię udostępnić właśnie im. Druga Pasterka tradycyjnie o północy i do udziału w niej zapraszam wszystkich pozostałych Parafian i Gości. Niech dla wszystkich udział w Pasterce stanie się przeżyciem szczególnej bliskości Boga, a zarazem kultywowaniem tej pięknej polskiej tradycji. W pierwsze i drugie Święto Bożego Narodzenia nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 19.00, a zamiast niej w I i II Święto będzie trzecia Msza św. o godz. 12.00.