01.01.2023 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem

Lb 6, 22-27
  1. Wraz z całym Kościołem żegnamy Emerytowanego Biskupa Rzymu, Papieża Benedykta XVI, wielbiąc Boga za papieskie posługiwanie Benedykta XVI, za jego miłość do Kościoła oraz świadectwo życia całkowicie oddanego Bogu i Kościołowi. Pogrzeb ŚP. Benedykta XVI w czwartek. Polecajmy duszę ŚP. Benedykta XVI w naszych modlitwach, by cieszył się nagrodą Dobrego Pasterza.

2. Serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary złożone w II Święto na KUL.

3. Aby podtrzymać zwyczaj kolędowania, zapraszam mieszkańców poszczególnych ulic na Msze święte z modlitwą za Rodziny, po których nastąpi spotkanie kolędowe w kościele. Zapraszam więc do wspólnej modlitwy upraszającej Boże Błogosławieństwo na nowy rok:

• ul. Gówna, Leszczyńska, Boczna i Polna, w poniedziałek, 2 stycznia o 18.30
    • ul. Piaskowa, Tylna, Tęczowa, Żwirowa, Wiosenna, Jesienna, Krótka i Miodowa we wtorek, 3 stycznia o 18.30
    • ul. Cybisa, Kobro, Orzechowa, Chełmońskiego, Gierymskiego, Fałata, Malczewskiego, Stryjeńskiej i Strzelecka w środę, 4 stycznia o 18.30.
    • ul. Asnyka, Krzywoustego, Mieszka I, Śmiałego, Chrobrego, Kazimierza Odnowiciela, Królowej Jadwigi i Jagiellończyka w czwartek, 5 stycznia o 18.30
  4. We wtorek z racji spotkania kolędowego Msza św. tylko wieczorem o 18.30

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

6. Okazja do Spowiedzi św. pierwszopiątkowej w czwartek, 5 stycznia od 17.00.- 18.00.

7. W piątek, 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w tradycji jako Ur. Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Dzieci zapraszam do udziału w Orszaku Trzech Króli. Spotykamy się przy Świetlicy na ul. Piaskowej o godz. 10.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Ofiary składane za kredę i kadzidło przeznaczymy na Misje.

8. W minionym tygodniu odszedł do Pana ŚP. Krzysztof Błażejczak z Krosna. Pogrzeb odbył się wczoraj na naszym cmentarzu. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a ŚP. Krzysztofa polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.