08.01.2023 – Święto Chrztu Pańskiego

Oto mój Sługa, którego podtrzymuję, Wybrany mój, w którym mam upodobanie. Sprawiłem, że duch mój na Nim spoczął; on przyniesie narodom Prawo. Nie będzie wołał ni podnosił głosu, nie da słyszeć krzyku swego na dworze. Nie złamie trzciny nadłamanej, nie zgasi ledwo tlejącego się knotka. On rzeczywiście przyniesie Prawo. Nie zniechęci się ani nie załamie, aż utrwali Prawo na ziemi, a Jego pouczenia wyczekują wyspy.

Iz 42, 1-4. 6-7
 1. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy zaangażowali się w Orszak Trzech Króli oraz za liczny udział w Orszaku, a także za ofiary złożone w Święto Trzech Króli na Misje.

 2. We wtorek z racji Spotkań Kolędowych Msza św. wieczorem o godz. 18.30.

 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

 4. Z racji II czwartku miesiąca zapraszam do modlitwy Żywy Różaniec. O godz. 18.00 Różaniec, a następnie Msza św.w intencji członków wspólnoty.

 5. W tym tygodniu także II piątek miesiąca, więc zapraszam do modlitwy za zmarłych. O godz. 18.00 Różaniec za zmarłych, a następnie Msza św. W intencji zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach.

 6. Zapraszam mieszkańców poszczególnych ulic na Msze święte z modlitwą i błogosławieństwem dla mieszkańców, po których nastąpi spotkanie kolędowe i duszpasterskie w kościele. Zapraszam więc w tym tygodniu do wspólnej modlitwy upraszającej Boże Błogosławieństwo na rozpoczęty rok:

  • poniedziałek, 9.01: ul. Leśna, Zielona, Rzemieślnicza, Przemysłowa, Krosińska i Nadleśna
  • wtorek, 10.01: Osiedle Olszynka i Osiedle Miodowe
  • środa, 11.01: Drużyna ul. Powstańców Wlkp., Jesionowa, Wierzbowa, Graniczna, Choinkowa, Jodłowa, Zacisze i Pod Lasem
  • czwartek, 12.01: Drużyna ul. Cicha, Piaskowa, Wspólna, Krótka, Spokojna, Widokowa, Krańcowa i Odległa
  • piątek, 13.01: Bolesławiec i Borkowice ul. Mosińska, Łubinowa, Chabrowa, Makowa, Słonecznikowa, Powojnikowa, Lawendowa i Szklarzówka
  • poniedziałek, 16.01: Nowinki ul. Powstańców Wlkp., Dębowa, Rolna, Klonowa i Polna
  • wtorek, 17.01: Krosinko ul. Lipowa, Wierzbowa, Nad Potokiem, Warzywna, Wiosenna, Wiejska, Borowikowa, Kozakowa, Leśna, Malinowa, Piaskowa i Zamoyskiego
  • środa, 18.01: Krosinko ul. Wodziczki, Stęszewska, Zielona, Ogrodowa, Ludwikowska, Górecka, Różana, Kociołek i Skrzynka