26.03.2023 – V Niedziela Wielkiego Postu

Tak mówi Pan Bóg: «Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój, i wiodę was do kraju Izraela, i poznacie, że Ja jestem Pan, gdy wasze groby otworzę i z grobów was wydobędę, ludu mój. Udzielę wam mego ducha, byście ożyli, i powiodę was do kraju waszego, i poznacie, że Ja, Pan, to powiedziałem i wykonam» – mówi Pan Bóg.

Ez 37, 12-14
 1. Próba przed Misterium Drogi Krzyżowej, dzisiaj o godz. 14.00. Chętnych i odważnych, a przede wszystkim chcących dać świadectwo wiary serdecznie zapraszam. Spotykamy się przy starym cmentarzu.

 2. Dziękuję tym rodzinom i osobom, które złożyły już Daninę Diecezjalną na utrzymanie Seminarium, Domu Księży Emerytów, Muzeum i Archiwum Archidiecezjalnego. Koperty na Daninę można odbierać przed kościołem. Daninę Diecezjalną proszę składać do skarbony przy św. Józefie do końca Wielkiego Postu.

 3. Zachęcam do Spowiedzi św. wielkanocnej. Dzień pojednania i pokuty w naszym kościele w najbliższy wtorek, 28 marca. Księża Goście spowiadać będą od godziny 16.00 – 17.30 i od 18.30 – 20.00. Każdy, kto tylko może niech skorzysta z sakramentu pojednania, by z czystym sercem obchodzić Święta Paschalne. Bardzo proszę, nie odkładajmy spowiedzi na Wielki Tydzień!

 4. Parafia Św. Barbary w Luboniu zaprasza do modlitwy o pokój na świecie. Na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego w Żabikowie, odprawiona będzie Droga Krzyżowa, we wtorek, 28 marca o godz. 20.00. W tym szczególnym czasie niepokoju, gorąco zachęcam do udziału w modlitwie na tym miejscu cierpienia i kaźni naszych Rodaków. Zabierzmy ze sobą znicze.

 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

 6. Starszych i chorych Parafian pragnę odwiedzić z sakramentami świętymi w czwartek, 30 marca w godz. od 10.00 – 13.00. Zainteresowane osoby proszę zgłaszać w zakrystii.

 7. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

 8. Wsłuchując się w prośbę Matki Bożej wyrażoną w czasie Jej Objawień w Fatimie, by dla wynagrodzenia Jej Niepokalanemu Sercu odprawić Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca, zapraszam do podjęcia tegoż Nabożeństwa, począwszy od najbliższej kwietniowej Pierwszej Soboty, przez pięć miesięcy, aż do Pierwszej Soboty sierpnia. Niech to pięciomiesięczne Nabożeństwo stanie się wynagrodzeniem, przeproszeniem i ekspiacją za wszystkie bluźnierstwa wobec Matki Najświętszej, zwłaszcza w ostatnim czasie. Zapraszam więc raz jeszcze wszystkich do włączenia się w to Nabożeństwo. W Pierwszą Sobotę, 1 kwietnia o godz. 8.30 Msza św., a po niej Różaniec z medytacją.

 9. Jeszcze do następnej Niedzieli przed figurą Św. Antoniego będzie stał kosz, do którego można składać swoje dary serca: żywność, słodycze, produkty spożywcze, jako pomoc dla potrzebujących na Święta Wielkanocne. W miarę swych możliwości włączmy się w to dzieło miłosierdzia.

 10. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Dzieci zapraszam do udziału w uroczystej Procesji przed Mszą św. dziecięcą. Zbieramy się o godz. 10.00 na skrzyżowaniu ulic Piaskowej i Tylnej, gdzie nastąpi poświęcenie palm, a następnie udamy się w Procesji do kościoła na Mszę św. Za tydzień przed kościołem zbierać będziemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 11. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w naszym Misterium Drogi Krzyżowej w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia. Misterium rozpocznie się przed kościołem o godz. 19.00. O pomoc w zabezpieczeniu Misterium, by mogło odbyć się godnie i w należytej oprawie, proszę Druhów Strażaków oraz Harcerzy. Przeżyjmy wspólnie Drogę Krzyżową Zbawiciela. Zabierzmy ze sobą świece i lampiony. Z powodu Misterium, w przyszłą niedzielę nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 19.00.

 12. Już dziś zapraszam całym sercem do udziału w Liturgii Wielkiego Tygodnia. Uroczystości Świętego Triduum Paschalnego: w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Uroczysta Rezurekcja z Procesją w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00, a następnie Msze św. o godz. 10.30 i 12.00. W I i II Święto Wielkanocy nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 19.00.

 13. W minionym tygodniu Pan Bóg wezwał do siebie Ś.P. Grażynę Kaczmarek z Nowinek. Msza św. Pogrzebowa we wtorek o godz. 11.00, a następnie Pogrzeb na naszym cmentarzu. Z rodziną zmarłej dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Grażynę polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”