19.03.2023 – IV Niedziela Wielkiego Postu

Nie zważaj ani na jego wygląd, ani na wysoki wzrost, gdyż odsunąłem go, nie tak bowiem, jak człowiek widzi, widzi Bóg, bo człowiek widzi to, co dostępne dla oczu, a Pan widzi serce

1 Sm 16, 1b. 6-7. 10-13
 1. Wzorem lat minionych, pragniemy w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia przeżyć Misterium Drogi Krzyżowej. Wszystkich, którzy wcielali się w ubiegłych latach w postaci Męki Pańskiej oraz wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić swe talenty aktorskie, zapraszam na spotkanie organizacyjne dzisiaj, po Gorzkich Żalach o godz. 17.00.

 2. Młodzież klas ósmych zapraszam na spotkanie przed Bierzmowaniem dzisiaj o godz. 17.30.

 3. Liturgiczna Uroczystość Świętego Józefa, jutro w poniedziałek. W tym trudnym czasie wszyscy „idźmy do Józefa”! Mimo dnia pracy zachęcam do udziału we Mszy św. w poniedziałek o 18.30 wszystkich, którym patronuje Św. Józef, zwłaszcza ojców, mężów, rzemieślników i wszystkich ciężko pracujących.

 4. Okazja do Spowiedzi Św. dla rodziców i bliskich kandydatów do Bierzmowania jutro, w poniedziałek od godz. 17.00 – 18.30.

 5. Ks. Biskup Grzegorz Balcerek udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży we wtorek podczas mszy św. O godz. 18.00. Wszystkich proszę o modlitwę w intencji kandydatów do Bierzmowania, by Duch Święty przemienił ich i umocnił.

 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać pod ołtarzem Matki Najświętszej.

 7. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

 8. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale dzisiaj i przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00, Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i starszych o godz. 18.00.

 9. Od dzisiaj, przez dwa tygodnie, pod Figurą św. Antoniego wystawiony będzie kosz, do którego będzie można składać swoje dary serca dla potrzebujących, by Święta Wielkanocne mogli przeżyć radośniej. Potrzeby w tym roku jak wiemy są ogromne, bo pragniemy pomóc nie tylko naszym Parafianom, ale i uchodźcom i bezdomnym. Trwała, żywność, oleje, konserwy i produkty spożywcze będziemy zbierać do Niedzieli Palmowej.

 10. W tym tygodniu swoje Setne Urodziny obchodzić będzie nasza Parafianka, Pani Jadwiga Borkowska. Dostojnej Jubilatce dziękujemy za pięknie przeżywane życie oraz składamy wszyscy serdeczne życzenia urodzinowe: zdrowia duszy i ciała, oraz wszelkich łask Bożych potrzebnych do życia i zbawienia. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Msza św.w intencji Jubilatki w sobotę, 25 marca o godz. 13.00.

 11. Przyszła wiosna, a wraz z nią rozpoczął się sezon rowerowy i motocyklowy. By jazda po drogach na jednośladach była szczęśliwa i bezpieczna, zapraszam wszystkich użytkowników motorów i rowerów do modlitwy o Bożą opiekę i bezpieczeństwo na drogach. Poświęcenie motorów i rowerów na rozpoczęcie sezonu, w przyszłą sobotę i niedzielę po Mszach świętych.

 12. „Bóg zapłać” za ofiary składane na „Daninę Diecezjalną”. Serdecznie dziękuję za zrozumienie potrzeb Archidiecezji i jej instytucji jak: Seminarium Duchowne, Dom Księży Emerytów oraz Muzeum i Archiwum, które utrzymują się wyłącznie z ofiar wiernych. „Daninę Diecezjalną” proszę składać do skarbony ustawionej pod chórem, do końca Wielkiego Postu. Koperty na „Daninę” można odbierać przed kościołem.

 13. W minionym tygodniu odszedł Ś.P. Jan Sikora z ul. Bocznej w Krośnie. Pogrzeb odbył się w piątek na cmentarzu w Mosinie. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Jana polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”