12.03.2023 – III Niedziela Wielkiego Postu

Wyjdź przed lud, a weź z sobą kilku starszych Izraela. Weź w rękę laskę, którą uderzyłeś w Nil, i idź. Oto Ja stanę przed tobą na skale, na Horebie. Uderzysz w skałę, a wypłynie z niej woda, i lud zaspokoi swe pragnienie.

Wj 17, 3-7
  1. Serdecznie dziękuję za udział w naszych parafialnych Rekolekcjach Wielkopostnych, a szczególnie Paniom Katechetkom; Pani Justynie Roszak Patela i Pani Izabeli Kasprzyk za pomoc w przygotowaniu Rekolekcji w szkole.

  2. Młodzież klas ósmych zapraszam na spotkanie przed Bierzmowaniem dzisiaj o godz. 17.30.

  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  4. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

  5. Zachęcam do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych: Gorzkie Żale dzisiaj i przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00, Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i starszych o godz. 18.00.

  6. Wzorem lat minionych, pragniemy w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia przeżyć Misterium Drogi Krzyżowej. Wszystkich, którzy wcielali się w ubiegłych latach w postaci Męki Pańskiej oraz wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić swe talenty aktorskie, zapraszam na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę, 19 marca po Gorzkich Żalach o godz. 17.00.

  7. Od przyszłej niedzieli. Przez dwa tygodnie pod Figurą św. Antoniego wystawiony będzie kosz, do którego będzie można składać swoje dary serca dla potrzebujących, by Święta Wielkanocne mogli przeżyć radośniej. Potrzeby w tym roku jak wiemy są ogromne, bo pragniemy pomóc nie tylko naszym Parafianom, ale i uchodźcom i bezdomnym. Trwałą żywność, oleje, konserwy i produkty spożywcze będziemy zbierać do Niedzieli Palmowej.

  8. Przed kościołem można odbierać koperty na Daninę Diecezjalną, które do końca Wielkiego Postu proszę składać do dużej skarbony pod chórem, przed Figurą Św. Józefa. W imieniu: Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów oraz Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego proszę o wsparcie, w miarę swoich możliwości, a wszystkim, którzy Daninę już złożyli, serdecznie dziękuję.