05.03.2023 – II Niedziela Wielkiego Postu

Któryż bóg podobny Tobie, co oddalasz nieprawość, odpuszczasz występek Reszcie dziedzictwa Twego? Nie żywi On gniewu na zawsze, bo upodobał sobie miłosierdzie. Ulituje się znowu nad nami, zetrze nasze nieprawości. Wrzucisz w morskie głębiny wszystkie ich grzechy. Okażesz wierność Jakubowi, Abrahamowi łaskawość, co poprzysiągłeś przodkom naszym od najdawniejszych czasów.

Mi 7, 14-15. 18-20
  1. Serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary złożone w minioną niedzielę dla wyniszczonej wojną Ukrainy.

  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  3. Zachęcam do uczestnictwa w Parafialnych Rekolekcjach Wielkopostnych. Nauki rekolekcyjne od środy do piątku, 8-10 marca na Mszach św. o godz. 18.30. Przed południem nauki i zajęcia rekolekcyjne także dla dzieci w szkole, na hali sportowej i w kościele.

  4. W czwartek z racji II czwartku miesiąca zapraszam do modlitwy Żywy Różaniec. O 18.00 modlitwa różańcowa, a następnie Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków wspólnoty.

  5. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

  6. W II piątek miesiąca Msza św. za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach.

  7. Zachęcam do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych: Gorzkie Żale dzisiaj i przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00, Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i starszych o godz. 18.00.

  8. Przed kościołem można odbierać koperty na Daninę Diecezjalną, które do końca Wielkiego Postu proszę składać do dużej skarbony pod chórem. W imieniu: Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów oraz Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego proszę o wsparcie, w miarę swoich możliwości.

  9. Młodzież klas ósmych zapraszam na spotkanie przed Bierzmowaniem w przyszłą niedzielę, 12 marca o godz. 17.30.