26.02.2023 – I Niedziela Wielkiego Postu

Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą. A zasadziwszy ogród w Edenie na wschodzie, Pan Bóg umieścił tam człowieka, którego ulepił. Na rozkaz Pana Boga wyrosły z gleby wszelkie drzewa miłe z wyglądu i smaczny owoc rodzące oraz drzewo życia w środku tego ogrodu i drzewo poznania dobra i zła.

Rdz 2, 7-9; 3, 1-7
  1. Dzisiaj w całej Polsce zbieramy ofiary dla wyniszczonej wojną Ukrainy.

  2. Przed kościołem u ministrantów można odbierać koperty na Daninę Diecezjalną. Daninę Diecezjalną proszę składać do końca Wielkiego Postu do skarbony pod św. Józefem.

  3. Młodzież klas ósmych zapraszam na spotkanie przed Bierzmowaniem, dzisiaj o godz. 17.30. Rodziców kandydatów do Bierzmowania zapraszam na spotkanie jutro, w poniedziałek o 19.30.

  4. We wtorek, 28 lutego swoje Osiemdziesiąte Urodziny obchodzi Ksiądz Kanonik Marian Plewa. Serdecznie zapraszam do modlitwy w intencji Jubilata we wtorek na Mszy Św. o godz. 12.00. Księdzu Marianowi życzymy wielu lat życia w dobrym zdrowiu i radości serca oraz Bożego Błogosławieństwa i wstawiennictwa Matki Bożej.

  5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony ustawionej pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  6. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. pierwszopiątkowej w czwartek od 17.00 – 18.00. Różaniec w sobotę o godz. 18.00.

  7. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

  8. Serdecznie zachęcam do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i starszych o godz. 18.00. Gorzkie Żale dziś oraz przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00.

  9. Wyjazd Pielgrzymki do Smolic w sobotę o 8.30 sprzed kościoła.

  10. Już dzisiaj zapraszam do udziału w naszych Parafialnych i Szkolnych Rekolekcjach Wielkopostnych, które przeżywać będziemy od środy, 8 marca do piątku 10 marca.