19.02.2023 – VII Niedziela Zwykła

Przemów do całej społeczności Izraelitów i powiedz im: Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz! Nie będziesz żywił w sercu nienawiści do brata. Będziesz upominał bliźniego, aby nie ponieść winy z jego powodu. Nie będziesz szukał pomsty, nie będziesz żywił urazy do synów twego ludu, ale będziesz miłował bliźniego jak siebie samego. Ja jestem Pan!

Kpł 19, 1-2. 17-18
  1. Serdecznie dziękuję za ofiary dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. „Byłem głodny, a daliście Mi jeść, byłem nagi a przyodzialiście Mnie…”. Niech wszystkim ofiarodawcom Pan wynagrodzi!

2. W najbliższą środę Popielec, rozpoczynający Wielki Post, święty czas pokuty i umartwienia oraz rozważania Męki Pańskiej. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.30, 17.00 i 19.00. W Środę Popielcową, wszystkich którzy ukończyli 18 rok życia, aż do 60 lat, obowiązuje post ścisły, polegający na jednym posiłku do sytości i dwóch skromnych. Wszyscy wierni w tym dniu, bez względu na wiek, są zobowiązani ponadto do zachowania wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

4. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

5. Zapraszam do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. Droga Krzyżowa we wszystkie piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o 17.00, dla starszych o 18.00. Gorzkie Żale we wszystkie Niedziele Wielkiego Postu o 16.00.

6. Młodzież klas ósmych zapraszam na spotkanie przed Bierzmowaniem, w przyszłą niedzielę, 26 lutego o godz. 17.30, a ich rodziców na spotkanie w poniedziałek, 27 lutego o godz. 19.30.

7. Zapraszam do udziału w Pielgrzymce naszego dekanatu do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach k. Rawicza, w sobotę, 4 marca. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 8.30, powrót ok. 16.00. Zapisy po Mszach św. w zakrystii. Koszt 40 zł.