16.04.2023 – II Niedziela Zwykła

Uczniowie trwali w nauce apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach. Bojaźń ogarniała każdego, gdyż apostołowie czynili wiele znaków i cudów. Ci wszyscy, którzy uwierzyli, przebywali razem i wszystko mieli wspólne. Sprzedawali majątki i dobra i rozdzielali je każdemu według potrzeby.

Dz 2, 42-47
  1. Wszystkich czcicieli Miłosiernego Pana zapraszam do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia, dzisiaj w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00.

  2. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w II Święto na KUL. Gorąco dziękuję także wszystkim rodzinom i osobom za złożoną w okresie Wielkiego Postu Daninę Diecezjalną. Niech wszystkim ofiarodawcom Pan Bóg błogosławi!

  3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Z tej przyczyny pragnę podziękować wszystkim ludziom wielkiego serca: osobom wspierającym potrzebujących, szczególnie podczas zbiórek żywności przed Świętami; Paniom z naszego parafialnego Zespołu CARITAS oraz tym wszystkim, którzy pamiętają o bliźnich w potrzebie. Z racji rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia, dzisiaj zbieramy przed kościołem ofiary na CARITAS. Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia pragniemy wesprzeć naszego małego Parafianina Jasia Grzesiewskiego. Jasiu choruje na dystrofię mięśniową. Dlatego w przyszłą niedzielę przed kościołem zbierać będziemy ofiary na leczenie chłopca.

  4. Rodziców dzieci komunijnych zapraszam na spotkanie, jutro w poniedziałek o godz. 19.30.

  5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

  6. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

  7. Spotkanie w „Kręgu Fajnych Mam” w czwartek o 19.30.

  8. W minionym tygodniu odeszły do Pana: ŚP. Balbina Suchora, Mama Pani Haliny Ptaszyńskiej – pogrzeb odbył się w czwartek w Rąbiniu, oraz ŚP. Janina Domańska z ul. Kazimierza Odnowiciela – Pogrzeb jutro w Gorzowie Wlkp. Z rodzinami zmarłych dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a ŚP. Balbinę i ŚP. Janinę polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.