23.04.2023 – III Niedziela Wielkanocna

Miałem Pana zawsze przed oczami, gdyż stoi po mojej prawicy, abym się nie zachwiał. Dlatego ucieszyło się moje serce i rozradował się mój język, także i moje ciało spoczywać będzie w nadziei, że nie zostawisz duszy mojej w Otchłani ani nie dasz Świętemu Twemu ulec rozkładowi. Dałeś mi poznać drogi życia i napełnisz mnie radością przed obliczem Twoim.

Dz 2, 14. 22b-32
  1. „Bóg zapłać!” za ofiary złożone w ub. niedzielę na Caritas. Dziś na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia pragniemy wesprzeć naszego małego Parafianina Jasia Grzesiewskiego. Jasiu choruje na dystrofię mięśniową. Dlatego przed kościołem zbieramy ofiary na leczenie chłopca.

  2. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna Tydzień Biblijny. Wszystkich zachęcam do czytania i rozważania Słowa Bożego szczególnie w tym tygodniu.

  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbonki pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  4. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

  5. Rodziców dzieci komunijnych zapraszam do Spowiedzi Św. w sobotę od godz. 17.00 – 18.30.

  6. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza. Przed kościołem zbierać będziemy ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, które utrzymuję się i może kształcić przyszłych kapłanów tylko dzięki naszym ofiarom.

  7. W minionym tygodniu odszedł do Pana ŚP. Wacław Gorzelańczyk z Krosna. Msza św. pogrzebowa we wtorek, 25.04 o godz. 11.00, a następnie Pogrzeb na naszym cmentarzu. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a ŚP. Wacława polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.