30.04.2023 – IV Niedziela Wielkanocna

Nawróćcie się – powiedział do nich Piotr – i niech każdy z was przyjmie chrzest w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie w darze Ducha Świętego. Bo dla was jest obietnica i dla dzieci waszych, i dla wszystkich, którzy są daleko, a których Pan, Bóg nasz, powoła.

Dz 2, 14a. 36-41
  1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W codziennych modlitwach prośmy Pana o liczne nowe powołania, by powoływał robotników na swoje żniwo. Przed kościołem zbieramy ofiary na utrzymanie naszego poznańskiego Seminarium, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych.

  2. Jutro rozpocznie się najpiękniejszy miesiąc maj, a wraz z nim pełne uroku nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy w kościele codziennie pół godziny przed Mszą św., a więc we wtorki o 8.00, w pozostałe dni o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.30. Zachęcam także do pielęgnowania pięknego zwyczaju wspólnej majowej modlitwy wieczornej przy krzyżach i figurach przydrożnych. By ożywić ten zwyczaj, zapraszam na „majowe” w sobotnie i świąteczne wieczory: przy Krzyżu w Nowinkach, w środę, 3 maja o 20.00 a przy Krzyżu w Drużynie, w sobotę, 6 maja o 20.00. Gorąco wszystkich zachęcam i zapraszam do udziału w tych najpiękniejszych maryjnych nabożeństwach zarówno w kościele, jak i przy krzyżach. W maju Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z majowym. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  3. W środę, 3 Maja – Uroczystość NMP Królowej Polski i Rocznica Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w niedziele: o godz. 8.30, 10.30 i 19.00. Dla uczczenia Narodowego Święta pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych i maryjnych. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z majowym w środę o 18.30.

  4. W środę, 4 maja Kościół wspomina Św. Floriana, Patrona Strażaków. Dziękując im za ofiarną służbę nam wszystkim, życzymy Druhnom i Druhom Strażakom: Niech ten Święty Patron strzeże nas wszystkich przed ogniem i pożarami, a Was, Druhny i Druhowie niech ma w swojej opiece, byście niosąc pomoc bliźnim mogli służyć bezpiecznie. Zapraszam więc wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowinkach, w środę, w Ur. Królowej Polski podczas Mszy św. w int. Ojczyzny o godz. 10.30.

  5. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.

  6. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

  7. Okazja do Spowiedzi św. pierwszopiątkowej w czwartek od 17.00 – 18.00. Przy tej okazji przypominam, że istotą Nabożeństwa Dziewięciu Pierwszych Piatków miesiąca jest przyjęcie w I Piątek Komunii św. Wszystkich więc, którzy będą spowiadać się w I czwartek zapraszam do udziału we Mszy św. w I Piątek o godz. 18.30.

  8. Pragnąc wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi i kontynuować Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca, zapraszam na Mszę św, Różaniec i medytację w sobotę o godz. 7.30.

  9. Nasza wspólnota przeżywać będzie radość I Komunii Świętej dzieci naszej Parafii w sobotę o godz. 10.00 i 12.00 oraz w Niedzielę o 10.00 i 12.00. W związku z I Komunią Św. w przyszłą Niedzielę pierwsza Msza św. pół godz. wcześniej o 8.00!