07.05.2023 – V Niedziela Wielkanocna

Nie jest rzeczą słuszną, abyśmy zaniedbali słowo Boże, a obsługiwali stoły. Upatrzcie zatem, bracia, siedmiu mężów spośród siebie, cieszących się dobrą sławą, pełnych Ducha i mądrości. Im zlecimy to zadanie. My zaś oddamy się wyłącznie modlitwie i posłudze słowa.

Dz 6, 1-7
 1. Nasza Parafia raduje się Uroczystością I Komunii Św. dzieci. Wszystkim dzieciom, które pierwszy raz przystępują do Stołu Pańskiego życzymy, by trwały w przyjaźni z Chrystusem, a przykład wiary ich rodziców umacniał je w wierze.

 2. Serdecznie dziękuję Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za zaangażowanie w przygotowanie dzieci do I Komunii św., za budującą obecność na spotkaniach w ciągu całego roku, oraz za przygotowanie kościoła na uroczystość. Szczególne słowa podziękowania kieruję do Pań Katechetek za trud wzorowego przygotowania dzieci. W Białym Tygodniu dzieci gromadzą się na Mszy św. o godz. 17.00.

 3. Serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary złożone w minioną niedzielę na Seminarium.

 4. Jutro, Uroczystość Św. Stanisława Biskupa, Patrona Polski.

 5. We wtorek, z racji Białego Tygodnia nie będzie porannej Mszy św.o 8.30.

 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z majowym nabożeństwem w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

 7. W tym tygodniu II czwartek miesiąca zapraszam więc do wspólnej modlitwy wspólnotę Żywego Różańca.

 8. Msza św. za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach w piątek o 18.30.

 9. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

 10. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, pół godziny przed Mszą św. W najbliższą sobotę także majowe pod Krzyżem w Borkowicach, 13 maja o godz. 20.00.

 11. W sobotę, 13 maja przypada 106 rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie. Weźmy sobie do serca Jej przesłanie, tak wiąż aktualne… pokuta, różaniec i modlitwa o nawrócenie Rosji…

 12. W przyszłą Niedzielę, 14 maja przypada dla naszej Parafii dzień całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o 10.30 i zakończy Nabożeństwem Majowym o 18.30. Niech każdy z nas ofiaruje choćby kwadrans na adorację Pana Żywego i Zmartwychwstałego obecnego pod postacią Chleba.