14.05.2023 – VI Niedziela Wielkanocna

Filip przybył do miasta Samarii i głosił im Chrystusa. Tłumy słuchały z uwagą i skupieniem słów Filipa, ponieważ widziały znaki, które czynił. Z wielu bowiem opętanych wychodziły z donośnym krzykiem duchy nieczyste, wielu też sparaliżowanych i chromych zostało uzdrowionych. Wielka zaś radość zapanowała w tym mieście.

Dz 8, 5-8. 14-17
  1. Dzisiaj, 14 maja przypada dla naszej Parafii dzień całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o 10.30 i zakończy Nabożeństwem Majowym o 18.30. Niech każdy z nas ofiaruje choćby kwadrans na adorację Pana Żywego i Zmartwychwstałego obecnego pod postacią Chleba.

  2. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, pół godziny przed Mszą św. W sobotę, 20 maja także majowe pod Figurą Niepokalanej w Krosinku o godz. 20.00.

  3. Od poniedziałku do środy, tzw. Dni Krzyżowe – czyli dni modlitw o dobre urodzaje. W tej intencji ofiarujemy nabożeństwa Majowe oraz procesję błagalną przed kościołem, by nikomu nie zabrakło w tym roku chleba.

  4. We wtorek, 16 maja święto Św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.

  5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z majowym nabożeństwem w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  6. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00

  7. Krąg Fajnych Mam zaprasza na spotkanie w czwartek o 19.30.

  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.