21.05.2023 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba.

Dz 1, 1-11
  1. Zachęcam do udziału w Nabożeństwach Majowych, w kościele pół godziny przed Mszą św. W sobotę, 27 maja także majowe pod Krzyżem w Krosinku o godz. 20.00.

  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  3. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 19.00 – 21.00.

  4. W piątek Dzień Matki. Wszystkim Mamom życzymy świętości, łaski, miłości od swych dzieci oraz zdrowia i wszelkiej radości za trud wychowywania, a zmarłym Mamom nieba i zbawienia, za życie, które nam dały i otaczały miłością.

  5. W piątek Ks. Biskup Zdzisław Fortuniak obchodzić będzie 60 rocznicę Święceń Kapłańskich. Za wierną posługę Bogu i Ludowi Bożemu, także naszej Parafii życzymy Księdzu Biskupowi mocy Ducha Świętego i wszelkiej radości z pasterskiej posługi.

  6. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zwana także w naszej polskiej tradycji jako Zielone Świątki.

  7. W minionym tygodniu odeszli do Wieczności: ŚP. Alicja Małolepsza zd. Ossowska, Pogrzeb odbył się w czwartek na cmentarzu w Mosinie oraz ŚP. Franciszek Jeżewicz, Pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu. Z rodzinami zmarłych dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a ŚP. Alicję i ŚP. Franciszka polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.